Життя

Порошенко передав вдові Георгія Гонгадзе Зірку Героя

Життя/Порошенко передав вдові Георгія Гонгадзе Зірку Героя
Зберегти
Вигляд

Президент України Петро Порошенко передав дружині загиблого журналіста Георгія Гонгадзе Мирославі Золоту зірку Героя України, якою він був нагороджений ще в 2005 році посмертно. Про це повідомила прес-служба глави держави.

«Майже через 16 років після трагічної загибелі Ґії маю високу честь і велику відповідальність передати Вам і вашій родині Золоту Зірку Героя України – вищу державну нагороду, яка по праву належить Георгію Гонгадзе», — йдеться у повідомленні.

Президент також наголосив, що сьогодні звання Героя України у воюючий країні набуло своєї справжньої цінності і протягом двох останніх років всього кілька десятків українців удостоєні честі носити його.

У свою чергу Мирослава Гонгадзе наголосила: «Ґія завжди був готовий віддати життя за Україну. І, якщо б він сьогодні був живим, він був би там — на східних кордонах. Якщо б він був живий, він би пишався цією нагородою».

Нагадаємо, Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того самого року в лісі Київської області було знайдено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

У 2009 році в Київській області знайшли останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Проте тіло досі не поховане, оскільки мати журналіста Леся Гонгадзе відмовилася визнати, що знайдені останки належать її синові.

29 січня 2012 року Печерський районний суд Києва засудив Олексія Пукача до довічного ув'язнення з конфіскацією майна за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Замовники вбивства Гонгадзе досі не знайдені й не покарані.

/фото прес-служби президента

Пов`язані новини