Президент України Петро Порошенко підписав закон під умовною назвою «Маски-шоу стоп 2». Закон полегшує притягнення до відповідальності слідчих за незаконні рішення під час розслідування справ. Також він спрямований проти безпідставного продовження термінів досудового розслідування.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що направить до парламенту зміни до так званого закону «маски-шоу стоп», які посилять відповідальність правоохоронців за їх нечесні дії проти підприємців.

Згідно з цим законом, фігуранти кримінальної справи мають право клопотати про закриття провадження в тому разі, якщо вже сплив термін досудового розслідування. Також закон фіксує право звертатися зі скаргою до слідчого судді, якщо фігуранту справи відмовили у задоволенні клопотання. Таке клопотання слідчий повинен розглянути за три дні з моменту подання та задовольнити, якщо на те є підстави.

Нагадаємо, що в Україні розробили та запустили сайт, за допомогою якого кожен охочий може дізнатися про заплановані перевірки контролюючих органів на тому чи іншому підприємстві.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile