Президент України Петро Порошенко підписав прийнятий парламентом пакет із п’яти законопроектів щодо реструктуризації державного боргу і його часткового списання

Згідно інформацією, оприлюдненою в п'ятницю ввечері на сайті українського парламенту, закони «повернуто з підписом президента», передає Інтерфакс-Україна.

17 вересня Рада ухвалила пакет законопроектів щодо реструктуризації боргу.

Зокрема, за проект внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реструктуризації державного та гарантованого державою боргу та його часткового списання проголосували 309 депутатів.

За внесення змін до закону «Про цінні папери та фондовий ринок» стосовно державних деривативів, тобто реструктуризації державного та гарантованого державою боргу та його часткового списання, проголосували 307 депутатів.

Також внесені відповідні зміни до Податкового кодексу щодо особливостей оподаткування під час реструктуризації державного і гарантованого державою боргу та його часткового списання та закону про державний бюджет щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати України.

Ухвалено також постанову про забезпечення фінансової стабілізації в рамках виконання програми Міжнародного валютного фонду «Механізм розширеного фінансування».

Україна домовилася з міжнародними кредиторами про списання 20% державного боргу. Угода передбачає зменшення суверенної і гарантованого державного боргу на 20% і дозволяє зменшення суверенної і гарантованого державою боргу на 20% і дозволяє негайно знизити борговий тягар на 3,6 млрд дол. (3,8 млрд дол., якщо таке зниження буде погоджено з гарантованим державою валютних боргів державних підприємств, а також по євробондах.

/ фото прес-служба голови держави

Поділитись: