ENRU

Порошенко підписав закон про вищу освіту для жителів окупованих територій

Президент Петро Порошенко підписав Закон України, який має створити для жителів окупованих Донбасу та Криму додаткові можливості щодо вступу на навчання до вищих навчальних закладів.

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

Закон № 2026-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» був прийнятий Верховною Радою України 16 травня 2017 року.

Документ передбачає, що для осіб з окупованої території, які отримали документ про загальну середню освіту, прийом на навчання до одного з вищих навчальних закладів здійснюється на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у межах установлених квот прийому до вищих навчальних закладів України.

Згідно документу, розмір квоти для прийому осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, до вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, встановлюється в обсязі 1 тисяча місць державного замовлення.

Розподілятиме замовлення між цими вищими навчальними закладами Кабінет міністрів.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через місяць з дня набрання ним чинності.

Раніше Міносвіти дозволило отримання шкільної освіти екстерном мешканцям Криму та Донбасу. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram