УКРАЇНА

Порошенко підписав закон про Вищу раду правосуддя

3 січня, 2017 12:38
УКРАЇНА/Порошенко підписав закон про Вищу раду правосуддя
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про Вищу раду правосуддя»

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про Вищу раду правосуддя».

Про це повідомляє офіційний веб-портал Верховної Ради України.

«Закон  03.01.2017 повернуто з підписом від президента», — йдеться у повідомленні.

Як повідомляється у прес-службі президента, Порошенко зазначив, що 2016 рік став визначальним у рішучих діях з реформування судової системи: були затверджені та вступили в дію конституційні зміни в частині правосуддя, започатковано новий орган – Вищу раду правосуддя (ВРП).

«Орган, який прибирає політичну складову в судовій гілці влади, насамперед, з механізмів призначення, переведення, звільнення суддів, надання згоди на затримання або арешт судді», — підкреслив Порошенко.

Глава держави також наголосив, що законопроект «Про Вищу раду правосуддя» був підтриманий партнерами з Ради Європи і Європейського Союзу.

 «Вважаю, що це рішучі дії по забезпеченню одного з  ключих прав українських громадян – права на справедливість, права на справедливий суд», — сказав він.

Президент підкреслив, що створення нового конституційного органу — Вищої ради правосуддя — є одним із важливих складових судової реформи.

Відповідно до закону, Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського самоврядування, що діє в Україні на постійній основі для забезпечення незалежності судової влади.

Закон передбачає, що Вища рада правосуддя ухвалює рішення про звільнення суддів з посади і дає згоду на затримання чи арешт судді.

Вища рада правосуддя також забезпечує здійснення дисциплінарним органом дисциплінарного провадження щодо суддів.

Нагадаємо, 21 грудня Верховна Рада прийняла закон про Вищу раду правосуддя. За законопроект №5180 проголосував 271 народний депутат.

Пов`язані новини