Війна

Порошенко: Після укладення Мінських угод на війні було вбито 824 людини

12 лютого, 2018 14:09
Війна/Порошенко: Після укладення Мінських угод на війні було вбито 824 людини
Зберегти
Вигляд
За словами голови держави, Росія може в будь-який момент спробувати загострити ситуацію в Україні, а в підконтрольних Москві районах Донбасу зосереджений значний російський військовий контингент.

Після укладення Мінських домовленостей у війні на Донбасі було вбито 824 людини.

Про це президент Петро Порошенко сказав в інтерв'ю німецькому виданню Bild, передає Адміністрація президента.

За його словами, Росія за бажанням Володимира Путіна може в будь-який момент спробувати загострити ситуацію в Україні, а в підконтрольних Москві районах Донбасу зосереджений значний російський військовий контингент.

«У Путіна в Україні стільки армії, що він у будь-який момент може сприяти загостренню становища, якщо йому заманеться. Я одного разу розповідав канцлеру Меркель: Ви можете собі уявити, що на сході України наразі перебуває більше танків, аніж є в наявності у Бундесверу? На цій невеликій території розташовано 600 танків», — сказав Порошенко.

«Президент РФ не дотримується взятих на себе обіцянок. Завжди, коли він хоче, він сприяє черговій ескалації», — зазначив він.

Нагадаємо, рівно три роки тому, 12 лютого 2015 року у Мінську «нормандська четвірка» (Україна, Німеччина, Франція і Росія) на рівні лідерів підписала угоду — «Комплекс заходів із виконання Мінських угод».

Домовленості, зокрема, передбачають припинення вогню, відведення військ і важкого озброєння; за цим мають стежити представники ОБСЄ.

12 лютого 2018 року в МЗС України заявили, що протягом 3 років РФ не виконала жодного пункту Мінських угод.

Пов`язані новини