ENRU

Порошенко подав законопроект про захист жінок від насильства

Президент України Петро Порошенко виніс на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».

Про це повідомляє прес-служба президента.

Зазначається, що законопроектом передбачена ратифікація «Стамбульської конвенції» і запровадження застосування в законодавстві України міжнародних стандартів запобігання та протидії насильству щодо жінок і домашньому насильству.

Згідно з Конвенцією, насильство щодо жінок розглядається не тільки як порушення прав людини, але і як форма дискримінації.

Нею визнається, що жінки та чоловіки є не лише біологічними особинами різної статі, але і представниками різного соціально сконструйованого гендеру, який визначає роль і поведінку, що властиві чоловікам і жінкам.

Повідомляється, що деякі ролі і моделі поведінки можуть сприяти тому, щоб насильство по відношенню до
жінок вважалося прийнятним.

«Конвенція запроваджує кримінальну відповідальність за такі діяння, як операції на жіночих геніталіях, що скалічують, примусові шлюби, переслідування, примусові аборти і примусова стерилізація. Це означає, що держави вперше зобов'язуються ввести в свої правові системи відповідальність за ці серйозні злочини», — йдеться у «Стамбульскій конвенції».

За повідомленням прес-служби президента, набрання чинності для України цієї конвенції сприятиме протидії дискримінації за гендерною ознакою, забезпечить додаткові гарантії права на рівність між чоловіками і жінками, усуне правові положення, які спричиняють дискримінацію та удосконалить цивільно-правові засоби захисту потерпілих від насильства.