УКРАЇНА

Порошенко попросив Столтенберга надати Україні план дій щодо членства в НАТО

10 березня, 2018 18:12
УКРАЇНА/Порошенко попросив Столтенберга надати Україні план дій щодо членства в НАТО
Зберегти
Вигляд
У листі до генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга президент Петро Порошенко просить надати Україні План дій щодо членства в Північноатантичному альянсі.

У листі до генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга президент Петро Порошенко просить надати Україні План дій щодо членства в Північноатантичному альянсі.

Про це повідомив представник України в НАТО Вадим Пристайко, передає УНІАН.

«У листі йдеться про важливі для України позиції: а саме, ми хочемо, щоб нам надали План дій щодо членства в Альянсі, якщо і коли союзники будуть готові до такого кроку», — сказав він.

Також, за його словами, президент хоче, щоб під час саміту НАТО у липні було проведено засідання Комісії Україна–НАТО на вищому рівні.

«Президент розраховує на зустріч з колегами, щоб обговорити з ними критично важливі для держави питання, зокрема, проведення реформ з метою наближення до НАТО та ЄС, протистояння російській агресії — ми хотіли б побачити, що підтримка України не зменшується», — зазначив Пристайко.

За словами посла, в листі також йдеться про важливість включення Києва до Програми розширеного партнерства.

«Це було б вигідно як для нас, так і для Альянсу: Україна стала б найближчим партнером, який тільки існує в НАТО, що, у свою чергу, надасть нам можливість в більшому обсязі брати участь в операціях альянсу», — додав Пристайко.

Нагадаємо, 9 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпеку

Пов`язані новини