Президент Петро Порошенко з нагоди Дня пам’яті героїв Крут виступив із рядом промов, у яких провів паралелі між боєм, що стався 99 років тому, і сьогоднішнім конфліктом Донбасі.

Президент Петро Порошенко з нагоди Дня пам’яті героїв Крут виступив із рядом промов, у яких провів паралелі між подіями під Києвом, що мали місце 99 років тому, і сьогоднішнім військовим конфліктом на українському Донбасі. Про це повідомляє прес-служба українського президента.

«Нині, як і майже 100 років тому, країна, яка марить імперськими амбіціями, не може змиритися з існуванням незалежної України. Зараз, як і тоді, Росія розв’язала війну і заперечує свою агресію», — сказав Порошенко.

«Саме жертовність та самовідданість Крутян дали змогу організовано евакуювати зі столиці центральні органи влади та відвести війська - тобто, зробити все можливе для швидкого повернення втрачених позицій», — додав він.

Президент також процитував слова політв'язня часів СРСР та політичного діяча незалежної України В'ячеслава Чорновола про історичний урок бою під Крутами.

«Їхній подвиг став великим уроком і сучасникам: можливо, для українських патріотів Грушевського, Винниченка події в Крутах уперше явили жахливу правду про комунізм і соціалізм», — сказав Порошенко.

«Може, тоді українські соціал-демократи, есери, монархісти, незалежники бодай на мить усвідомили, чим окошаться міжусобиці... для України й для них самих. Це урок і нам, сьогоднішнім, це докір нашим демократам – роз’єднаним, непоступливим, осілим по партійних хуторах і хутірцях... Звідти, з Крут, наші героїчні діти дивляться в глибину нашої совісті», — додав він.

Президент зазначив, що ці слова В'ячеслава Чорновола, написані 19 років тому, для України досі «на злобу дня».

«Прошу всіх – почуйте», — закликав Порошенко.

Нагадаємо, бій під Крутами стався 29 січня 1918 року між загоном з 300 студентів, курсантів та гімназистів на боці УНР та 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії РСФСР.

Минулого року пам'ять бою під Крутами у Києві вшанувала смолоскипною ходою право-радикальна партія ВО «Свобода».

Поділитись: