Економіка

Порошенко про офшори: Я зробив це не для мінімізації податків (відео)

Економіка/Порошенко про офшори: Я зробив це не для мінімізації податків (відео)
Зберегти
Вигляд

Президент Петро Порошенко стверджує, що використовував офшори не для мінімізації податкового навантаження.

За словами Порошенка, основною метою створення компанії Prime Asset Partners Limited (BVI) на Британських Віргінських островах було створення спеціального підприємства (SPV) для передачі бізнесу в управління банку Rothschild, а не мінімізація податкової бази, як в інших учасників скандалу Panama papers.

«Я зробив це не для мінімізації податків, це була повністю публічна дія. Це підприємство не отримало жодного пенсу з України», — заявив він на прес-конференції у Токіо.

Він підкреслив, що у створеній компанії немає статутного капіталу і відкритих рахунків, так як принциповою позицією була відсутність операцій через неї, а єдиною метою — передача добре відомих активів президента в «сліпий» траст банку з хорошою репутацією, який і висунув певні умови по створенню такого SPV.

При цьому, президент обіцяє зробити неможливим використаня офшорів в Україні.

«Я планую запровадити реформу, яка зробить неможливим використання офшорних рахунків в Україні, і це важлива частина майбутніх реформ», — заявив Порошенко.

Також президент розповів про процес «відокремлення бізнесу від політики в Україні» в контексті «офшорного скандалу».

«Є відмінність випадків у Росії, Ісландії та решти світу: у нас був абсолютно прозорий процес та його метою було відокремлення бізнесу від політики і створення довіри. Немає іншого шляху як створення незалежної компанії та передачі відомого банку», — додав Порошенко.

Нагадаємо, що 3-го квітня міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) в рамках проекту «Панамський архів» (Panama Papers) опублікувавмасштабне розслідування про офшори сотень світових політиків, бізнесменів, спотрстменів та діячів культури.

У документах також фігурує і президент України Петро Порошенко.

Разом з тим, юристи Порошенка плутаються у свідченнях щодо передачі Roshen. Акції Prime Asset Partners Limited (BVI), власником якої є президент України Петро Порошенко, мають номінальну вартість. Було випущено 1000 акцій, єдиним власником яких є Петро Порошенко. Кожна акція коштує 1 долар США, йдеться у документах, оприлюднених у рамках проекту Panama Papers.

Пов`язані новини