УКРАЇНА

Порошенко про утримання Умерова у психлікарні: сталінські часи повертаються

УКРАЇНА/Порошенко про утримання Умерова у психлікарні: сталінські часи повертаються
Зберегти
Вигляд

В анексованому Росією Криму повертаються «сталінські часи 30-х років 20 століття», сказав президент України Петро Порошенко інтерв'ю телеканалу CNN.

Так він прокоментував примусове утримання у психіатричній клініці заступника голови Междлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

«Одного з лідерів кримськотатарського народу Ільмі Умерова було запроторено до психіатричної лікарні. Ми бачимо, що сталінські часи 30-х років XX століття повністю повертаються», – сказав Порошенко.

За його словами, це є додатковим аргументом, чому має бути добра координація задля забезпечення глобальної безпеки.

Також Порошенко наголосив, що наразі «сотні українців перебувають у заручниках, яких тримають в російських в'язницях і в тюрмах на окупованій території».

Президент також навів приклад утримання бойоиками у тюрмі сліпого українця Володимира Жемчугова, у якого ампутовані обидві руки та наголосив, що росіяни не мають жодного пояснення, за що вони тримають наших заручників.

При цьому Порошенко закликав світ посилити тиск на Росію як країну-агресора у зв'язку з грубим порушенням нею міжнародного права та прав і свобод українців на окупованих територіях Донбасу та Криму.

Нагадаємо, у квітні підконтрольний окупаційній владі верховний суд Криму визнав Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборонив його діяльність в Росії.

12 травня стало відомо, що слідчі кримського управління ФСБ Росії порушили кримінальну справу стосовно Умерова за підозрою до закликів до порушення територіальної цілісності РФ.

11 серпня в анексованому Криму суд задовольнив клопотання слідчого про приміщення заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова в станціонар для проведення судово-психіатричної експертизи. 

21 серпня, стан здоров'я заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова різко погіршився

Адвокат Умерова Ніколай Полозов в ефірі Громадського повідомив, що у психлікарні Умерову не можуть допомогти з хворобою серця.

27 серпня у Євросоюзі закликали негайно звільнити Умерова.

Пов`язані новини