УКРАЇНА

Порошенко пропонує зміни до закону про жорстоке поводження з тваринами

1 серпня, 2017 23:25
УКРАЇНА/Порошенко пропонує зміни до закону про жорстоке поводження з тваринами
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження гуманного ставлення до тварин». Водночас, він направив до Кабміну пропозиції щодо зміни окремих положень законодавчих актів.

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження гуманного ставлення до тварин».

Про це повідомляє Адміністрації президента.

Водночас, він направив до Кабміну пропозиції щодо зміни окремих положень законодавчих актів.

Зазначається, що «згідно із запропонованими законом змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення, розгляд справ про адміністративні правопорушення щодо жорстокого поводження з тваринами, належить до компетенції як районних, районних у місті, міського чи міськрайонного судів, так і органів Національної поліції України».

При цьому, відповідно до Кодексу України про адмінпорушення, розгляд справ про такі ж правопорушення належить до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Таким чином, відсутність розмежування компетенції зазначених органів на практиці може призвести до виникнення спорів між суб'єктами владних повноважень, вважають в АП.

Крім того, статтею 299 Кримінального кодексу України передбачено, що жорстоке поводження з тваринами, вчинене з особливою жорстокістю або в присутності дитини, або щодо двох і більше тварин, повторно, групою осіб, карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

«Тому жорстоке поводження з тваринами за таких обтяжувальних обставин відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України є тяжким злочином. За правовою ж позицією Конституційного Суду України, покарання за злочин має бути відповідним злочину; передбачений законом склад злочину та рамки покарання мають відповідати один одному (рішення КСУ від 2 листопада 2004 року № 15-рп/2004)», — йдеться в повідомленні.

Також в Адміністрації наголовили, що необхідно вдосконалити визначення терміна «пересувний звіринець» з метою врахування специфіки діяльності установ культури, зокрема цирків, зокрема і пересувних.

«У зв'язку із викладеним президент пропонує вжити невідкладних заходів із підготовки необхідних законодавчих пропозицій і внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України відповідний законопроект», — додали в прес-службі.

Зазначимо, що 22 червня 2017 року Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження гуманного ставлення до тварин». Документ передбачає посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами.

Закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими за жорстоке поводження з тваринами: знущання, нанесення побоїв, вчинення інших насильницьких дій, які завдали тварині фізичного болю, страждання і заподіяли тілесних ушкоджень, передбачаються штрафи від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн) з конфіскацією тварини, якщо для неї є загроза. У чинній редакції за такі дії передбачено штраф до 357 грн.

Крім того, такі ж дії, вчинені щодо двох та більше тварин, або групою осіб, передбачають стягнення штрафу від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів (5100 - 8500 грн) або адміністративний арешт до 15 діб з конфіскацією тварини, якщо перебування у господаря несе загрозу його життю чи здоров'ю.

Насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті спричинять стягнення штрафу від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (3400 - 8500 грн).

Крім того, відповідно до закону, в Кримінальному кодексі України за жорстоке поводження з тваринами більше не буде передбачено можливості штрафу. Згідно зі змінами до Кримінального кодексу, жорстоке поводження з тваринами, яке призвело до каліцтва або його загибелі, буде каратися арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років. Ті ж дії, вчинені у присутності неповнолітнього, тягнуть за собою обмеження волі від 3 до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні в чотири рази збільшили штрафи за браконьєрство

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# тварини
Пов`язані новини