Російська агресія, яка досі триває та військова загроза зі сходу — очевидно, на довгу історичну перспективу, але Україна «свого не віддасть».

Про це 14 жовтня під час виступу на Софійській площі під час урочистої присяги курсантів у День захисника України заявив президент Петро Порошенко.

«Визначальні чинники  нашої безпекової політики та військового планування — якщо ми хочемо вижити як народ, як держава - маємо витрачати на безпеку мінімум 5% нашого ВВП. Як це не обтяжливо, не важко для бюждету, економіки і соціальної сфери України», — заявив президент.

Він зауважив, що весь річний бюджет України наступного року становитиме 64 млрд.

«Ми використовуємо його максимально ефективно. Лише протягом поточного року ЗСУ отримали близько 2 000 одиниць озброєння та військової техніки. Перед керівниками оборонних підприємств поставлено завдання з розробки нового ракетного озброєння, комплексів крилатих ракет, нових зразків артсистем, високоточних боєприпасів, безпілотників ударного типу, засобів космічної розвідки, радіоелектронної та контрабатарейної боротьби», — додав Порошенко.

Президент додав, що наступного року на закупівлю та ремонт озброєння Україна планує витратити 11 млрд гривень.

Нагадаємо, за словами Порошенка, зпочатку війни на сході України в результаті бойових дій загинули більше 2,5 тисяч військовослужбовців Збройних сил України.

Поділитись: