УКРАЇНА

Порошенко розраховує на продовження ЄС санкцій проти Росії попри референдум Британії

УКРАЇНА/Порошенко розраховує на продовження ЄС санкцій проти Росії попри референдум Британії
Зберегти
Вигляд

Президент Петро Порошенко розраховує на те, що Європейський Союз продовжить санкцій проти Росії, незважаючи на те, що громадяни Великої Британії на референдумі 23 червня проголосували за вихід своєї країни з ЄС.

«Вірю, що, незважаючи на результат референдуму, Великої Британія залишається в Об'єднаній Європі й буде захищати загальні європейські цінності. Розраховую, що санкції проти Росії як країни-агресора будуть продовжені», - написав він у Facebook.

Також президент Петро Порошенко вважає, що Європейському Союзу необхідно запобігти активізації євроскептиків.

«Уважаю, що сьогодні невідкладний виклик для Європейського Союзу - знайти шлях до серць євроскептиків, щоб не дати жодного шансу опонентам європейського інтеграційного проекту і їхніх щедрих спонсорів», - зазначив президент.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вказує на важливість ролі України в подоланні європейських проблем.

«Зараз Європа в цілому має подолати значні сучасні й майбутні виклики. У цьому бачу важливу роль України», - написав Клімкін у Twitter.

Міністр додав, що Велика Британія залишається важливим другом і партнером України. Відносини обох країн, на його думку, ґрунтуються на спільному розумінні базових принципів і цінностей.

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко висловила думку, що наслідки британського референдуму матимуть негативні перспективи і для України.

Вона допускає, що події у Великій Британії можуть відстрочити надання ЄС безвізового режиму для України.

«Якими б не були складними для ЄС наслідки британського референдуму – для України це не привід опускати руки. Вимагаємо від ЄС виконати зобов'язання з безвізового (режиму), очікуємо пролонгації санкцій проти РФ, боремося за нашу євроатлантичну перспективу», - написала вона у Facebook.

23 червня у Великобританії пройшов референдум про статус країни в Європейському Союзі, так званий Brexit (від англ. Britain і exit). За вихід з ЄС проголосували 52% громадян, проти - 48%.

Пов`язані новини