Економіка

Порошенко розробив план щодо деофшоризації українського бізнесу

Економіка/Порошенко розробив план щодо деофшоризації українського бізнесу
Зберегти
Вигляд

Президент України Петро Порошенко розробив законодавчі пропозиції у сфері деофшоризації. Глава держави провів робочу нараду з представниками уряду, парламенту та фіскальних органів.

«Першим кроком має стати приєднання України до міжнародної конвенції із забезпечення доступу України до рахунків нерезидентів. Міністерство фінансів України і Державна фіскальна служба України мають зробити необхідні кроки для забезпечення підписання і ратифікації відповідної угоди», - сказав президент.

З його слів, це забезпечить доступ українським органам влади до рахунків українських резидентів в іноземних банках. Порошенко зазначив, що до цієї ініціативи приєдналося більше 30 країн.

Зі слів президента, наступним кроком має бути забезпечення надходження в Україну податків від діяльності компаній незалежно від того, зареєстровані вони в країні чи за її межами, якщо вони прямо або побічно належать українському резидентові.

«Якщо український резидент не платить податки в Україні, це має розглядатися українським законодавством як ухиляння від сплати податків і має спричинити відповідну відповідальність», - наголосив глава держави.

Президент також вказав на необхідність надання Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку можливості отримувати необхідну інформацію для запобігання догляду від оподаткування.

Пов`язані новини