УКРАЇНА

Порошенко схвалив виключення Росії з переліку європейських мовників в Україні

УКРАЇНА/Порошенко схвалив виключення Росії з переліку європейських мовників в Україні
Зберегти
Вигляд

Президент Петро Порошенко підписав закон про квоти європейських і національних продуктів, спрямований на подальше обмеження використання російських фільмів, у тому числі тих, що створені за участю компаній Росії, повідомляється на сайті Верховної Ради.

Метою закону є збільшення частки українського і реально європейського продукту. Зокрема, закон передбачає вилучення російського аудіовізуального продукту з квоти європейського на телебаченні і радіо. При цьому супутникового мовлення це не стосується.

«Передачі європейського виробництва, а також США і Канади повинні становити щонайменше 70 % загального тижневого обсягу мовлення, в тому числі щонайменше 50 % загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва. У радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити щонайменше 50 % загального щотижневого обсягу мовлення», – йдеться в документі.

Передачею європейського виробництва вважається передача, створена однією або кількома юридичними особами-резидентами країн, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення.

Крім того, до таких передач належать ті, які виготовлені за замовленням юридичних осіб-резидентів країн, які ратифікували конвенцію за умови, що безпосереднім виробником такої передачі також є особа-резидент таких країн.

Закон набуде чинності на наступний день після його опублікування.

Нагадаємо, 17 травня Рада виключила Росію з переліку європейських теле- і радіомовників.

Пов`язані новини