УКРАЇНА

Порошенко ветував закон про амністію

УКРАЇНА/Порошенко ветував закон про амністію
Зберегти
Вигляд
lead

Президент Петро Порошенко застосував право вето до закону «Про амністію в 2016 році».

Про це сказано у картці законопроекту №4255 на сайті парламенту. При цьому, пропозиції президента до закону на сайті поки не оприлюднені.

Законом, зокрема, звільняються від відбування покарання бійці антитерористичної операції, які вчинили злочини, що не підпадають під категорію особливо тяжких.

Закон зобов'язував «звільнити від відбування покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а не в тилу, в період її проведення, отримали статус учасника бойових дій, обвинувачених, засуджених за вчинення злочинів, які не є особливо тяжкими злочинами проти життя і здоров'я людини, і які не є діяннями, передбаченими частинами другою, третьою і четвертої статті 408, статтею 410, частиною другою статті 411 Кримінального кодексу України».

Стаття 408 визначає покарання за дезертирство, стаття 410 - за привласнення військовослужбовцем зброї і військової техніки. Частина друга статті 411 визначає покарання за умисний підпал військового майна, який спричинив загибель людей або інші тяжкі наслідки.

При цьому в статті першій прийнятого закону передбачено звільнення в тому числі учасників бойових дій від відбування покарання за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими, і за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими.

Нагадаємо, у липні Рада ухвалила закон про амністію-2016 і поширила її на учасників АТО.

Разом з тим, голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук в ефірі Громадського раніше сказала, що у законі про амністію-2016 немає хронологічної прив’язки до АТО.

Пов`язані новини