Президент України підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про оборонний бюджет на 2016 рік.

РНБО пропонує Кабмінe передбачити в проекті держбюджету-2016 витрати на нацбезпеку і оборону в обсязі 5% від ВВП, при цьому фінансування потреб цього сектора передбачити в обсязі не менше 100 млрд гривень із загального фонду державного бюджету.

Також доручено передбачити видатки на розвиток озброєння, військової та спеціальної техніки для потреб Збройних сил України з урахуванням стандартів держав-членів НАТО.

Визначено пріоритетні напрями першочергового фінансування, за якими мають бути вжиті заходи в 2016 році.

МЗС спільно з Міністерством оборони, МВС і Службою безпеки України доручено в 2016 році активізувати роботу із використання ресурсів трастових фондів НАТО, іншої міжнародної технічної та гуманітарної допомоги з метою нарощування оборонного потенціалу України.

Міністерству фінансів доручено посилити контроль за дотриманням вимог бюджетного законодавства в сфері національної безпеки і оборони та забезпечити своєчасне реагування на факти порушення такого законодавства.

Укази вступають в силу з дня їх опублікування.

Поділитись: