УКРАЇНА

Послання Порошенка в Раді: «зради», «перемоги» і друзі президента

10 жовтня, 2017 11:56
УКРАЇНА/Послання Порошенка в Раді: «зради», «перемоги» і друзі президента
Зберегти
Вигляд
lead
Президент Порошенко звернувся до Ради із щорічним посланням

У Верховній Раді України із щорічним посланням про внутрішній і зовнішній стан держави виступив президент Петро Порошенко.

Про що майже дві години говорив президент?

Про досягнення та перемоги

Головним підсумком трьох років президент назвав безвізовий режим з ЄС. А також застеріг депутатів від спроби змінити «безвізові закони».

«Одразу хочу застерегти окремих народних обранців від намірів ревізувати ті закони, які стали основою для ухвалення нашими партнерами рішення про надання безвізового режиму».

Ідеться про спроби скасувати або зробити непублічним електронне декларування; спроби «підчистити антидискримінаційні поправки в Трудовий кодекс»; або звуження повноважень антикорупційних органів.

«Що буде ставити під загрозу безвіз, як одне з наших досягнень, — без коливань ветуватиму такі ініціативи».

За словами президента, без упровадження реформ Україна ризикує втратити державність.

«Є ще гірша перспектива: без завершення реформ у нас є ризик втратити державність, нас просто не стане».

 Про війну та Донбас

За словами Порошенка, швидке звільнення Донбасу та припинення антитерористичної операції у 2014 унеможливила російська інтервенція.

«Улітку 2014 року велику частину Донбасу вдалося повернути під суверенітет України. Тільки пряма інтервенція російських військ із використанням сучасної техніки і озброєнь зупинила процес звільнення. І зірвала швидке завершення АТО».

Водночас глава держави вважає, що за три роки Збройні сили України відновили боєздатність.

«Вони виросли кількісно і якісно, ​​це — той випадок, про який кажуть: «заново народитися».

Президент звітував і про контрактну армію.

«Через 6 хвиль мобілізації пройшли більше 200 000 людей. Я ухвалив рішення про припинення мобілізації та перехід на контрактну армію. Протягом 2016 року на службу в ЗСУ прийнято 70 000 людей. Цього року, станом на вчора — 25 000».

Відтак Порошенко назвав одну з найголовніших заслуг армії.

«Лінія розмежування проходить зараз по Сіверському Донцю, а могла би проходити по Дніпру».

Звільняти окуповані території пропонується політичним шляхом.

«Україна не повертатиме окуповані території шляхом зачистки разом із мешканцями — українцями. Пріоритетом є політично-дипломатичний шлях».

Про миротворців

Розміщення миротворчої місії ООН на всій окупованій території Донецької та Луганської областей може стати проривом у процесі мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

«Розміщення по всій окупованій території Донбасу «блакитних касок» ООН стало б реальним проривом у процесі мирного врегулювання, потужним чинником деескалації. Це створило б сприятливі умови для досягнення прогресу на політичному треку мирного врегулювання конфлікту на Донбасі».

Заразом про узгодження місії із бойовиками не йдеться.

«Миротворча місія виключає участь у ній представників країни агресора, чи сторони конфлікту».

Про Росію, газ та шантаж

Передумов для закінчення російської інтервенції на Донбас і в Крим нема.

«Головна загроза з боку Росії — на жаль, військова. Немає поки ніяких ознак, щоби Москва готова була відступити з Донбасу або піти з Криму».

«Під виглядом «стратегічних командно-штабних навчань» не виключається створення нових ударних угруповань російських військ для вторгнення на територію України».

«Сім тисяч платформ із солдатами і технікою наблизилися або наближаються до наших кордонів ... І ніяких гарантій, що після завершення маневрів це все повернеться в Росію».

Нагадав Порошенко і про російський газ.

«До того, як Росія почала бойові дії проти України, головною її зброєю була енергетична. До 2014 року Москва утримувала нас на своїй орбіті газової залежності. Здавалося, тієї непереборної сили тяжіння не здолати ніколи. У листопаді ж виповниться вже два роки, як ми не купуємо газ у Росії! Епоха газового шантажу — безповоротно в минулому».

Про НАТО та ЄС

Порошенко заявив, що першочерговими завданнями, які стоять перед українською владою, є максимальне наближення країни до критеріїв членства в Європейському Союзі та НАТО.

«Перше, що ми зараз повинні зробити — виконати Угоду про асоціацію. Але цим не можна обмежуватися, нові кроки слід планувати вже зараз. Наступні кроки: асоціація із Шенгенською зоною; приєднання до Митного союзу ЄС, Енергетичного союзу ЄС, Загального авіаційного простору і єдиного цифрового ринку».

«Реалізація цих ініціатив фактично перетворить західні кордони України на східні кордони Євросоюзу ще до того, як ми де-юре приєднаємося до Євросоюзу».

«У результаті такої стратегії ми максимально наблизимося до критеріїв членства в Євросоюзі. Україна буде секторально інтегрована з ЄС, майже як будь-яка країна Євросоюзу. І тоді питання про членство стане лише формальним питанням часу».

Порошенко заявляє, що Україна вже сьогодні виконує план дій щодо членства в НАТО в односторонньому порядку, і не виключає, що ініціюватиме відповідний всенародний референдум.

«Без формального схвалення Плану дій щодо членства ми, менше з тим, виконуємо його в односторонньому порядку».

«Я не виключаю, що ініціюю референдум щодо вступу України до НАТО, щоби нікому не закортіло ревізувати цей курс».

Про друзів президента

Порошенко закликав Верховну Раду скасувати недоторканність для депутатів наступного скликання. 

«Закликаю, як ви і очікували, унести і узгодити зміни до Конституції, які скасовують депутатську недоторканність. Щоб полегшити для вас ухвалення рішення, щоб не було відчуття, що воно спрямовано проти вас, ухвалимо його з 1 січня 2020 року, для депутатів уже нової Верховної Ради. Можливо, це буде ефективніше».

Казав президент і про корупцію.

«Найболючіше питання — це боротьба з корупцією. Тут важко поставити «хештег» перемога. Ми маємо продемонструвати рішучіші дії. Ми створили НАБУ, САП, НАЗК, кардинальні зміни відбуваються. Ніхто нікому ніколи не може обіцяти «політичний дах», — зазначив Порошенко. 

Голова держави запевнив, що жоден із посадовців не матиме гарантій безкарності.

«Це стосується і так званих друзів президента. Якщо будуть докази — таким не місце в моїй команді».

Про необхідні закони

Порошенко закликав народних депутатів ухвалити кілька необхідних законів. Наприклад, прискорити ухвалення законів, що стосуються електронних комунікацій та інших законів у сфері телекомунікацій.

«Хотів би звернути увагу парламенту на прискорення ухвалення законів про електронні комунікації, які стосуються перспектив упровадження 4G- і 5G-зв’язку; про надання електронних послуг, про удосконалення захисту інтелектуального права і хмарні технології».

Також Порошенко закликав скасувати мораторій на продаж землі.

«Може тоді заборонити продаж квартир? А то їх теж хтось скупить! Так чому ми забороняємо продавати та купувати землі?»

Окрім того, президент заявив про необхідність вибрати керівника Державного бюро розслідувань до 20-го листопада та закликав Кабмін провести міжнародний незалежний аудит антикорупційної політики.

«Я підтримую ідею і прошу уряд найсерйознішим чином її обробити, замовити в поважної міжнародної структури незалежний аудит Української антикорупційної політики за останні три роки».

Про церкву та книжки

За словами Порошенка, Україна домагатиметься створення єдиної церкви.

«Створення української помісної церкви не означатиме заборони інших православних конфесій у країні».

«Я ніколи не підпишу проектів, згідно з якими єпископи обираються за допомогою державних органів. Це не їх діло».

Обмеження ввезення російських книжок є передумовою розвитку українського книговидавництва.

«Пропоную Урядові наступного року для підтримки національного книговидання збільшити видатки на закупівлю літератури для бібліотек».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини