Ймовірність масштабної ескалації бойових дій все ще існує та зростає у зв'язку з наближенням Дня Незалежності.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки до Чугуєва Харківської області.

Глава держави, звертаючись до військових також підкреслив, що вони «унеможливили наступ ворога вглиб України, який, крім аншлюсу Криму та Севастополя, планував анексувати ще як мінімум вісім українських регіонів».

«Це ви звільнили від окупантів більшу частину українського Донбасу і локалізували бойовиків в південно-східних районах цих двох областей. Це ви, щільно зімкнувши бойові ряди, неприступною фортецею міцно тримаєте оборону супроти агресора», - підкреслив він.

«Але це не страхує нас від масштабної ескалації бойових дій, ймовірність якої зростає у зв`язку з Днем Незалежності. В цей день наших ворогів традиційно корчить, як чортів від ладану», - сказав він.

Президент також наголосив, що військова загроза зі сходу існуватиме в майбутні десятиліття, шоста хвиля мобілізації, найімовірніше, не остання.

«Військова загроза зі сходу - це осяжна перспектива на десятиліття вперед, ця загроза не мине найближчим часом і кожне нове покоління має мати армійський досвід. Тільки уявімо, що було б, якби минулого року у нас не було чоловіків із попереднім досвідом служби в армії. Адже тільки в шостій, і найімовірніше, не останній, хвилі мобілізації повістки прийшли тим, хто раніше не служив або не вчився на військових кафедрах», - розповів президент.

Порошенко заявив, що підтримує створення професійної контрактної армії, але в умовах війни від призову відмовлятися не можна.

Бійці, у свою чергу, подарували президенту прапор, який пройшов з ними гарячі точки у зоні АТО.

Окрім того, Порошенко вручив доручив міністру оборони Степану Полтораку негайно провести випробування нової техніки.

«Сьогодні ми побачимо випробування цієї техніки. Міністру оборони України Полтораку наказую з місця вручення техніки механізованій роті на БМП-2, танковій роті на «Булат», аеромобільній роті на «Хаммерах» здійснити марш на стрільбища навчального центру 92-ї механізованої бригади і через 60 хвилин провести бойові стрільби. Результати перевірю», - сказав президент на врученні військової техніки.

Зі слів президента, до кінця цього року планується прийняти на озброєння ще 18 зразків зброї та військової техніки, поставити до Збройних сил України понад 300 одиниць бронетанкової техніки, 400 одиниць автомобілів, 30 тисяч ракет і боєприпасів.

Поділитись: