Під час виступу у Верховній Раді Президент України Петро Порошенко заперечив тиск з боку Заходу на українську владу при прийнятті рішень щодо змін до Конституції в частині децентралізації влади

«На українську владу і на мене, як на українського Президента, ніхто не тисне. І тиснути не може, і не зможе», - наголосив Президент.

«Так, наші американські та європейські партнери, які реально допомогли нам вистояти перед агресією з боку світової наддержави, демонструють цілком виправдану зацікавленість в успішності конституційного процесу. Але визначатися нам з вами: Президенту, Верховній Раді України», - підкреслив Порошенко.

Президент підкреслив, що проект змін до Конституції не передбачає особливого статусу Донбасу і не виходить за межі Мінських домовленостей.

«Жодного натяку в проекті немає на федералізацію! Україна була, є і буде унітарною державою!», - підкреслив він.

«Я впевнений в тому, що запропонована норма жодною комою не виходить за межі Мінських домовленостей, які всім світом, Радою Безпеки ООН, всіма нашими партнерами, які забезпечують потужну світову коаліцію підтримки України під час російської агресії. Ці мінські домовленості визнані безальтернативною основою для політико-дипломатичного врегулювання», - наголосив Президент.

Крім того, Президент закликає Конституційну комісію під час підготовки подальших законодавчих змін врахувати думку лідерів кримськотатарського народу Рефата Чубарова та Мустафи Джемілєва в питанні АР Крим.

«На подальших етапах своєї роботи я прошу Конституційну комісію прислухатися до лідерів кримськотатарського народу і передбачити, що Автономна Республіка Крим як складова України, є національно-територіальною освітою, через яку кримськотатарський народ реалізує своє право на самовизначення», - заявив Порошенко.

/фото Іллі Безкоровайного

Поділитись: