Політика

Порошенко запропонує скасувати закон про особливий статус Донбасу

Політика/Порошенко запропонує скасувати закон про особливий статус Донбасу
Зберегти
Вигляд

Президент України Петро Порошенко планує на завтрашньому засіданні РНБО підняти питання скасування закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донеччини та Луганщини.

Про це голова держави розповів у своєму зверненні.

Він наголосив, що це закон відігравав важливу роль у зупиненні зовнішньої інтервенції, мобілізації підтримки світом України.

«Проведення псевдовиборів торпедувало закон і різко загострило ситуацію на Донбасі. Ті широкі повноваження, які передбачав закон, ми готові надавати лише легітимно обраним органам місцевого самоврядування. А не бандитам, які самі себе вінчають на царство», – наголосив Порошенко.

Одночасно президент наголосив, що децентралізація залишається ключовим елементом у політиці врегулювання конфлікту на сході України.

«Ми готові будемо ухвалити новий закон - при поверненні всіх сторін до виконання Мінського протоколу. У разі припинення вогню, створення буферної зони, встановлення контролю за кордоном. І зрозумілих кроків, які б означали задній хід бойовиків у питанні про так звані вибори 2 листопада», – сказав президент.

Новий закон передбачатиме чіткі межі районів з особливим порядком місцевого самоврядування у чіткій відповідності з Мінськими домовленостями та бюджетну децентралізацію, «яка зніме подразливе питання, хто ж кого годує».

Пов`язані новини