Подолання негативних тенденцій в економіці дає підстави передбачити у 2017 році в державному бюджеті збільшення зарплат вчителів на третину, вважає президент України Петро Порошенко.

«Дав завдання уряду щодо того, що пріоритетом на 2017 рік має бути фінансування освіти. І не на 5%, і не на 10% повинна бути підвищена заробітна плата. Ми домовилися, що ми повинні вийти на планку 33% – на третину має зрости фінансове забезпечення українського вчителя», – сказав Порошенко на зустрічі з переможцями всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2016» з нагоди Дня працівників освіти, повідомляє прес-служба президента.

При цьому він зауважив, що уряд виконав це завдання.

За інформацією прес-служби, в 2016 році рівень зарплат вчителів без категорії становить 3239 грн, а в 2017 році повинен підвищитися до 4541 грн. Рівень зарплати вчителя вищої категорії з усіма надбавками повинен збільшитися з 4483 грн у 2016 році до 6400 грн в 2017 році.

«Це та динаміка, яку сьогодні держава здатна продемонструвати, і ми зробимо все можливе, щоб це відбулося», – запевнив президент.

Порошенко також наголосив на важливості покращення якості освіти, в тому числі в сільській місцевості. Він наголосив на неприпустимості ситуації, коли один учитель викладає декілька предметів.

«Повинні знайти гідну відповідь, щоб кожен учень сільської школи мав можливість отримувати якісну освіту», – сказав президент.

Він повідомив, що в даний час ведеться робота за участю Міністерства освіти і науки, благодійних організацій для забезпечення шкіл ще 26 тисяч комп'ютерів.

Поділитись: