Кандидат у президенти України чинний глава держави Петро Порошенко заявив, що у п'ятницю, 12 квітня, звільнив першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка з посади.

Про це Порошенко заявив під час дебатів на НСК «Олімпійський», відповідаючи на запитання журналістів щодо кадрових призначень у разі переобрання президентом.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро порушило кримінальну справу стосовно Семочка після публікації журналістського розслідування.

Журналісти програми «Наші гроші» 1 жовтня оприлюднили сюжет, у якому йдеться, що сім’я Семочка володіє будинками під Києвом загальною вартістю 8 мільйонів доларів, а його найближчі родичі мають російські паспорти. Аналіз доходів родини Семочка за останні вісім років показує, що в них не мало б вистачити коштів і на один з будинків.

Журналісти «Наших грошей» також заявили про причетність Семочка до дефіциту препаратів для діалізу, що, на їх думку, ймовірно було наслідком вимагання відкатів у фармакологічних компаній з боку СБУ.

11 грудня Служба безпеки підтвердила російське громадянство родичів Семочка.

Своєю чергою, Єгор Божок, на той час голова СЗР, заявив, що не бачить підстав для звільнення чи відсторонення Семочка.

Поділитись: