Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про Доктрину інформаційної безпеки України» та затвердив Доктрину.

Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про Доктрину інформаційної безпеки України» та затвердив Доктрину.

Документ набирає чинності з дня його опублікування, повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

«Метою Доктрини є уточнення засад формування та реалізації державної інформаційної політики, насамперед щодо протидії руйнівному інформаційному впливу Російської Федерації в умовах розв'язаної нею гібридної війни», — йдеться у повідомленні.

Згідно документу, Кабмін забезпечуватиме здійснення інформполітики держави, фінансування програм, пов'язаних з інформбезпекою, спрямовуватиме і координуватиме роботу міністерств, інших органів виконавчої влади у цій сфері.

На Міністерство інформаційної політики України покладаються організація та забезпечення моніторингу ЗМІ та загальнодоступних ресурсів вітчизняного сегмента мережі Інтернет з метою виявлення інформації, поширення якої заборонено в Україні.

Крім того, Мінінформполітики має сприяти Міністерству закордонних справ у донесенні та представленні офіційної позиції України у іноземних засобах масової інформації.

Доктриною також покладається низка завдань на Міністерство закордонних справ, Міністерство оборони, СБУ, Державну службу спеціального зв'язку та захисту, а також Міністерство культури, Державне агентство України з питань кіно і Нацраду з питань телебачення і радіомовлення.

Раніше в Росії офіційно заявили про «війська інформаційних операцій».

13 лютого Порошенко ввів в дію рішення РНБО щодо кібербезпеки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Державна програма з кібербезпеки: блокування сайтів та стеження.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: