Президент України Петро Порошенко заявив, що загроза повномасштабної агресії з боку Російської Федерації цілком реальна, а також назвав етапи підготовки до неї.

Під час виступу на відкритті оперативно-стратегічного збору з керівним складом Збройних Сил, Порошенко зазначив, що приготування ведуться російськими військами поблизу кордону України: у Смоленській, Воронезькій, Білгородській, Ростовській областях РФ та на території анексованого Криму.

За словами президента, Росія розгортає нові військові з’єднання поблизу кордонів, нарощуючи потенціал для можливого вторгнення.

«На Західному стратегічному напрямку ворог продовжує формувати Об’єднане стратегічне командування «Захід» у складі двох загальновійськових армій, танкової армії, армійського корпусу, армії військово-повітряних сил і ППО. На Південно-західному стратегічному напрямку Восьма загальновійськова армія здійснює безпосереднє управління двома армійськими корпусами РФ, розгорнутими на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Триває безпрецедентна мілітаризація Чорноморського регіону. У Криму РФ створила потужне об’єднання військ, яке включає наземний, повітряний і морський компоненти, загальною чисельністю понад 30 тисяч військових. Формуються та розгортаються ракетні частини, оснащені «Іскандерами», — заявив глава держави.

Порошенко також додав, що гібридна війна Росії має на меті кардинально змінити увесь політичний ландшафт всієї Європи, а не обмежуються лише Україною.

На початку лютого секретар Ради національної безпеки та оборони України сказав що зберігається загроза наступу Росії з боку анексованого Криму. За його словами, на території Криму розміщені потужні наступальні засоби, стратегічна авіація, ракетні комплекси, які, в тому числі, можуть нести й використовувати ядерну зброю.

Нагадаємо, на початку грудня 2018 року начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що військова загроза з боку РФ можна оцінити як найвищу з 2014 року.

Поділитись: