У Києві відбулась акція на підтримку українських політв'язнів, які стали заручниками Кремля. На Михайлівській площі виставили пусті стільці з іменами українців, які перебувають у полоні, у тюрмах Росії та анексованого Криму.

Про це повідомили в Центрі громадянських свобод, який організував акцію спільно з громадською організацією PEN Ukraine.

15 листопада у світі відзначають День ув'язненого письменника, або День порожніх стільців. Порожні стільці на правозахисних акціях в цей день символізують авторів, які перебувають у полоні, страждають від переслідувань тощо.

Як повідомляла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, наразі Росія за політичними мотивами переслідує 134 громадяни України. 112 українців незаконно утримуються в місцях позбавлення волі на території РФ і тимчасово окупованого Криму. 235 громадян перебувають у полоні на території тимчасово окупованих Донецької та Луганської областей.

На порожніх стільцях можна було побачити імена незаконно утримуваних Дениса Кашука, Олени Пєх, Османа Арифмеметова, Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Валерія Матюшенка та інших.

На акцію в Києві прийшли рідні та друзі незаконно утримуваних громадян, правозахисники та колишні політв'язні. Участь в акції також взяли відомі письменники, журналісти, актори та музиканти. Зокрема українських політв'язнів підтримали Андрій Курков та Лариса Денисенко, актори Антоніна Хижняк, Олеся Жураківська та Ахтем Сеітаблаєв, музикант Олександр Сидоренко (Фоззі), журналіст Юрій Макаров.

Акція підтримки українських політв'язнів відбулась вже втретє у межах глобальної кампанії #PrisonersVoice. Українські діячі культури сьогодні публікували фото з пустими стільцями, аби звернути увагу на незаконне утримування українців.

Поділитись: