Кращі художники Києва та Львова зібрались на декілька годин, щоб подарувати написані ними портрети, героям. Організатором акції стала Віталіна Маслова — голова правління благодійного фонду «Творча криївка» та автор методики творчої реабілітації. За її словами, одним із напрямків роботи «Творчої криївки» є соціальна адаптація і культурно-соціальні проекти для учасників АТО. Один із таких проектів — «Портрет бійця», який проходить уже вчетверте. Цього разу у ньому взяли участь близько десяти художників зі Львова, Києва та, навіть, зі Стамбула.

«Для нас це дуже важливий момент, бо по-перше, це — соціальна-культурна акція: багато хто з хлопців, які лікуються у госпіталі з живими художниками особливо не спілкувались. Позування — це терапевтична діяльність, це дуже корисно з психологічної точки зору. Я думаю, це також важливо і для художників. Через власну діяльність, звичну для них, вони можуть показати свою вдячність тим, хто за них воював. Можуть цим людям трошки радості подарувати і такого незвичного, приємного спілкування», — розповідає пані Віталіна.

«Приходиш сюди, зустрічаєш багато прекрасних людей. Приходять прекрасні люди: художники, друзі, тут сидять друзі. Це люди, які в тому житті визначили свій вибір і нам за честь тут бути. Ну, і це дуже серйозно все», —каже учасник проекту, художник, іконописець Лев Скоп.

«Я колись давно також був на війні і також лежав у госпіталі. І мені знайомі ці відчуття. Одне єдине — до мене художники тоді не приходили, і не виконували цю роль в якій я зараз є. Тому це немов повернення», — учасник проекту, художник, скульптор Петро Старух.

/Hromadske.Львів

Поділитись: