На обкладинці останнього номера журналу Vogue Portugal зобразили роздягнену жінку у ванній шпиталю, на яку ллє воду медсестра. Після критики художнього рішення обкладинки видання пояснило: хотіло привернути увагу до проблем психічного здоров’я.

Для «Номера про божевілля» («Madness Issue») португальський Vogue підготував чотири обкладинки. На одній із них, наприклад, людина в чорній мантії тримає людське серце, на іншій дівчина позує в шезлонгу на штучному тлі.

«Це про любов. Про життя. Про нас. Про тебе. Про теперішнє. Про здоров’я. Про психічне здоров’я», — йшлося в повідомленні Vogue Portugal.

Моделі та фахівці із психічного здоров’я розкритикували художнє рішення журналу. Португальська модель Сара Сампіо, яка не брала участі в підготовці нового номера Vogue Portugal, заявила, що вважає обкладинку «несмаком» і що зображенням такого штибу «не слід представляти дискусії про психічне здоров’я».

Психологиня Катерина Александракі у коментарі BBC оцінила обкладинку як «неетичну».

«Для тих, хто перебував у системі психіатрії, обкладинка модного журналу з жінкою в такому вразливому стані може нагадати про дуже непростий період їхнього життя. Це зображення посилює думку про те, що жінки, які мають проблеми із психічним здоров’ям, — вразливі й безпорадні», — пояснює вона свою позицію.

Пізніше Vogue Portugal відреагував на критику на свою адресу, заявивши, що обкладинка мала на меті «почати дискусію».

«Історія на обкладинці досліджує історичний контекст психічного здоров’я і має на меті відобразити справжнє життя й правдиві історії. Усередині номера є статті й інтерв’ю психіатрів, соціологів, психологів та інших фахівців», — ідеться в заяві Vogue Portugal.

Поділитись: