Неправдиво вказана інформація в декларації доброчесності прокурорів буде приводом для їх звільнення з посад або з органів прокуратури загалом.

Про це в ефірі Громадського запевнив інспектор Управління  внутрішньої безпеки та захисту працівників Генпрокуратури Петро Шкутяк.

«Якщо будуть факти, що є неправдива інформація, то це буде приводом для притягнення до дисциплінарної відповідальності. Це може бути, в тому числі, і звільнення з посади або органів прокуратури», — сказав Шкутяк.

За його словами, процедура декларації доброчесності наступного року зазнає змін. «Буде можливість також порівняти анкети доброчесності із податковими анкетами. Це дасть змогу надати свідчення щодо неправдивості вказаної інформації в анкетах», — пояснив Шкутяк.

Водночас, екс-прокурор прокуратури Києва Володимир Петраковський вважає декларацію доброчесності абсолютно неефективною.

«Анкета не є ефективним механізмом. На мій погляд, вона не вносить ніяких змін.  Її порядок вніс більше неточностей і суперечностей щодо притягнення до відповідальності. Мені не зрозуміло, чим він буде сприяти підрозділам внутрішньої безпеки», — сказав в ефірі Громадського Петраковський.

В розпорядженні Громадського також опинилася сама анкета декларації доброчесності.

Такі декларації доброчесності до 23 липня мають заповнити всі працівники прокуратури, а 25 липня вони будуть оприлюднені на сайті ГПУ і регіональних прокуратур.

Поділитись: