Політика

Порушення на виборах у Грузії не вплинули на результат — спостерігачі

Політика/Порушення на виборах у Грузії не вплинули на результат — спостерігачі
Зберегти
Вигляд

Спостерігачі «Міжнародної спільноти за справедливі вибори і демократію" (ISFED) представили результати паралельного підрахунку голосів на парламентських виборах у Грузії. Вони практично збігаються з попередніми офіційними даними Центральної виборчої комісії.

Згідно з інформацією спостерігачів, правляча партія «Грузинская мечта» набрала від 48,2% до 50% голосів, а опозиційний «Единое национальное движение» (партія, заснована Міхеілом Саакашвілі) — від 25,9% до 27,7%.

За даними організації, невідомо, чи зможе блок «Альянс патриотов Грузии» подолати бар'єр у 5%, зазначає BBC.

Незважаючи на те, що на кількох виборчих дільницях зафіксували значні порушення, в тому числі і факти насильства, це не могло істотно вплинути на результати виборів за пропорційною системою, оскільки йдеться про окремі ізольовані випадки, заявляє ISFED.

За попередніми даними Центральної виборчої комісії, зібраним з 67% виборчих дільниць, правляча партія набрала 49,76%, а ЄНД — 26,69%. Блок «Альянс патриотов Грузии»» набирає 4,92% голосів.

77 з 150 депутатів парламенту Грузії оберуть за пропорційною системою зі списків партій, які подолають бар'єр, а інших 73 депутатів оберуть в одномандатних мажоритарних округах.

Для перемоги в першому турі мажоритарники повинні набрати більше 50% голосів.

Нагадаємо, колишній мер Києва Леонід Черновецький програв вибори та не потрапив до парламенту Грузії.

Пов`язані новини