У Службі безпеки заявили про викриття оборудки посадовців порту «Южний» на Одещині. Вони закупили за кордоном два несправні тепловози, заплативши майже в дев’ять разів більше за їхню реальну вартість.

Як повідомляють у спецслужбі, керівники держпідприємства «Морський торговельний порт «Южний» (місто Южне) у 2018 році замовили в постачальника з країни СНД два тепловози за ціною 26 мільйонів гривень. Реальну ж вартість тепловозів профільні експерти оцінили в менш ніж три мільйони, бо їх технічний стан був незадовільний.

Попри те, що держпідприємство заплатило аванс у 50% від суми угоди, тепловози не надійшли на баланс порту досі.

«Такі протиправні дії призвели до зниження конкурентоспроможності державного портового оператора і, як наслідок, зменшення доходів і відрахувань до бюджетів усіх рівнів», ― повідомили в СБУ.

Оперативники СБУ і Державного бюро розслідувань провели санкціоновані обшуки в офісах комерсантів, порту та в місцях проживання учасників схеми й вилучили документи, які будуть доказами розкрадання державних коштів.

Проти фігурантів корупційної схеми відкрито кримінальне провадження за статтею «Зловживання владою або службовим становищем».

Нагадаємо, в Дніпрі оголосили в розшук посадовців, підозрюваних у розкраданні близько 30 млн грн під час ремонту мосту.

Поділитись: