Посадовцю «Укрнафти» Денису Кудіну оголосили підозру в справі ексзаступника голови Фонду держмайна

Денис Кудін заявив, що «буде доводити свою невинуватість»
Денис Кудін заявив, що «буде доводити свою невинуватість»Facebook / Denis Kudin

Правоохоронці повідомили ще одну підозру у справі про завдання збитків державі на понад 400 мільйонів гривень. Цього разу — колишньому першому заступнику голови Фонду держмайна, який є чинним посадовцем «Укрнафти». Загалом у справі вже 11 підозрюваних. Керівником угруповання правоохоронці вважають колишнього голову Фонду держмайна Дмитра Сенниченка.

Про це повідомляють НАБУ та САП.

11-м підозрюваним став Денис Кудін, якого в лютому 2023 року призначили виконавчим віцепрезидентом з питань корпоративної стратегії та розвитку в ПАТ «Укрнафта». Це він підтвердив на своїй сторінці у Facebook.

Кудін сказав, що для нього це стало «повною несподіванкою».

«Для мене принципово важливо розібратися в цій справі, щоб ані у детективів, ані у суддів, ані у суспільства не було запитань щодо цього періоду моєї роботи. Буду доводити свою невинуватість у законний спосіб», — заявив Кудін.

Його дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 255 Кримінального кодексу України, тобто участь службової особи у злочинній організації. Санкція передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 13 років з конфіскацією майна.

Загалом у кримінальному провадженні вже 11 підозрюваних (посади вказані на момент вчинення злочину):

  • голова Фонду держмайна, якого слідство вважає організатором злочину та керівником злочинної організації;
  • співорганізатор злочину — наближена до голови ФДМУ особа;
  • перший заступник голови ФДМУ;
  • радник голови ФДМУ;
  • дві особи, які у різні періоди виконували обов’язки директора АТ «Одеський припортовий завод»;
  • виконувач обов’язків керівника АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»;
  • два власники ТОВ — переможець аукціону на ОПЗ;
  • дві особи — співучасники злочину.

Більше про справу

Це викриття стало одним з найгучніших в історії антикорупційних органів України.

У березні 2023 року НАБУ та САП викрили злочинне угруповання, що протягом 2019-2021 років заволоділо понад 400 млн грн коштів держпідприємств, серед яких найпотужніше хімічне підприємство України — «Одеський припортовий завод» — та один з найбільших у світі виробників титанової сировини — «Об’єднана гірничо-хімічна компанія».

Перший епізод — щодо корупції на «Одеському припортовому заводі» (99,56% акцій належать державі), другий — в «Об’єднаній гірничо-хімічній компанії» (100% належать державі в особі ФДМУ).

Також підозрюється, що товар «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії» поставляли підприємствам рф і на територію тимчасово окупованого Криму.

За даними слідства, унаслідок двох епізодів державі завдано понад 400 млн грн збитків.

23 листопада 2023 року НАБУ і САП оновили підозри 10 учасникам злочинної організації. Тепер вони також підозрюються в легалізації (відмиванні) доходів, одержаних у злочинний спосіб, на понад 10 млрд гривень.