Дональд Трамп виступив зі своєю першою щорічною промовою «Про стан держави». Це важливий виступ, протягом якого президент США звітує перед Конгресом і всім американським народом і представляє бачення подальшого розвитку держави.

Дональд Трамп виступив зі своєю першою щорічною промовою «Про стан держави». Це важливий виступ, протягом якого президент США звітує перед Конгресом і всім американським народом і представляє бачення подальшого розвитку держави.

Промова Трампа стала однією з найдовших в історії США і тривала близько 80 хвилин. Він згадав податкову реформу, захист від іммігрантів, а також боротьбу з тероризмом. Попри багато неоднозначних моментів і критики політики Трампа, в центрі його промови стала теза про «неймовірний успіх».

Громадське розповідає, про що йшлося в посланні американського президента.

Велика Америка

Основне посилання впродовж усього виступу — Америка була, є і завжди лишатиметься великою. А протягом року, стверджує Трамп, стала ще величнішою і впевнено рухається шляхом процвітання. Передовсім це стало можливим завдяки американському народу.

Протягом останнього року світ побачив те, що ми знали завжди: на Землі немає настільки сміливих, цілеспрямованих людей, як американці. Якщо є гора, ми піднімаємося на неї. Якщо є бар'єр, ми перетинаємо його. Якщо є виклик, ми приборкуємо його. Якщо є можливість, ми за неї хапаємося! 

Дональд Трамп пообіцяв, що розбудовуватиме Сполучені Штати, відтак у країні з'являться нові дороги, мости, шосе, залізниці й морські шляхи.

Президент США Дональд Трамп (у центрі) виступає з першою щорічною промовою до Конгресу й американського народу у Вашингтоні, округ Колумбія, США, 30 січня 2018 року (на задньому плані — віце-президент США Майк Пенс (ліворуч) та спікер Палати представників Пол Раян) Фото: EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDSЗліва направо: Генеральний прокурор і міністр юстиції Джефф Сешнс, міністр оборони Джеймс Меттіс, міністр фінансів Стівен Мнучін і Державний секретар Рекс Тіллерсон під час щорічної промови президента США до Конгресу і американського народу у Вашингтоні, округ Колумбія, США, 30 січня 2018 року під час Фото: EPA-EFE/DAVID MAUNG

Економічна перемога

Трамп не міг оминути увагою чи не найбільшу свою перемогу у внутрішній політиці — податкову реформу, присвятивши їй значну частину промови. Він запевнив, що завдяки цьому бізнес у США стало вести значно легше.

Згадав як і про малих підприємців, так і про великі компанії на зразок Apple. Крім цього, президент казав про створення нових робочих місць, зниження рівня безробіття, і про припинення дії «невигідних для США» торговельних угод.

Ще ніколи не було кращого часу для того, щоб почати жити американською мрією... Захопливий прогрес трапляється щодня... Ера економічної капітуляції закінчилася  

Без мігрантів

Трамп пообіцяв, що в США завершиться також ера міграції. Протягом найближчих тижнів Конгрес і Сенат розглянуть нову міграційну реформу, яка має суттєво урізати права мігрантів у Сполучених Штатах. Він наголосив, що пакет містить чотири основні пункти:

  1. Відкрити шлях до здобуття американського громадянства для 1,8 мільйонів нелегальних мігрантів, які дітьми прибули до США разом зі своїми батьками

  2. Значно посилити охорону кордонів і збудувати стіну на кордоні з Мексикою

  3. Припинити дію програми Green Card, натомість запровадити нову імміграційну систему, що працюватиме не як лотерея, а за принципом «заслуги»

  4. Обрубати «міграційний ланцюг», суттєво звузивши перелік і кількість близьких осіб, яких мігранти можуть забрати із собою до США

Протягом десятиліть відкриті кордони дозволяли наркотикам і бандам уливатися в наші найвразливіші спільноти. Відкриті кордони дозволили мільйонам низькооплачуваних працівників змагатися за роботу і зарплати з найбіднішими американцями. І що найтрагічніше, відкриті кордони спричинили втрату багатьох невинних життів 

Люди кидають черевики в зображення Трампа — проектор транслює на стіну щорічне звернення президента США в Конгресі, коли він розповідає про обмеження прав мігрантів у країні, Сан-Дієго, штат Каліфорнія, США, 30 січня 2018 року Фото: EPA-EFE/DAVID MAUNG

Боротьба з тероризмом

Ще одна річ, на якій Трамп акцентував увагу — боротьба з тероризмом, зокрема,, в Іраку й Сирії.

З гордістю можу заявити, що коаліція проти «ІДІЛ» звільнила майже 100 відсотків території, яку колись займали ці вбивці в Іраку та Сирії. Але потрібно зробити ще багато роботи. Ми будемо продовжувати нашу боротьбу, доки не переможемо «ІДІЛ»  [повністю] 

Також американський президент пообіцяв, що в'язницю в Гуантанамо, де перебувають звинувачені в тероризмі, не закриватимуть. Закрити тюрму раніше вирішив Барак Обама — Трамп підписав указ, скасувавши це рішення.

Міжнародна політика

Під час виступу Трамп згадав і про інші держави. Китай і Росію він назвав противниками, «що кидають виклик американським інтересам, економіці та цінностям».

Висловив підтримку іранцям, що «борються за свободу» і виступають проти диктаторського режиму.

Згадав про санкції щодо Венесуели й Куби. Проте жоден інший режим, на думку Трампа, не гнобить своїх громадян жорстокіше, ніж Північна Корея.

Минулий досвід навчив нас, що самовдоволення та поступки лише запрошують агресію та провокації. Я не повторюватиму помилки минулих адміністрацій, які потрапили в цю небезпечну позицію 

Після виступу Трампа члени «Республіканської партії» підхопилися, почали аплодувати й скандувати «США! США!». Натомість демократи мовчки пішли до виходу. Пізніше в офіційній відповіді демократів, конгресмен Джо Кеннеді Третій заявив:

«Погрози можуть завдати удару. Вони можуть залишити слід. Проте їм ніколи, жодного разу в історії Сполучених Штатів, не вдалося зрівнятися з тією силою та духом народу, об'єднаного на захист свого майбутнього».

Зал аплодує президентові США Дональду Трампу (у центрі) після першої щорічної промови до Конгресу й американського народу у Вашингтоні, округ Колумбія, США, 30 січня 2018 року Фото: EPA-EFE/JIM BOURG/POOLПрезидент США Дональд Трамп (у центрі) залишає зал після першої щорічної промови до Конгресу й американського народу у Вашингтоні, округ Колумбія, США, 30 січня 2018 року Фото: EPA-EFE/WIN MCNAMEE/POOL

Поділитись: