Посли країн Великої сімки закликали чинного президента України Петра Порошенка поступово передавати владу новообраному президенту Володимиру Зеленському.

Про це йдеться у заяві послів G7 за підсумками зустрічі з Порошенком.

«Посли G7 закликали до плавної передачі влади, що дозволить Україні продовжити обраний нею шлях реформ», — йдеться у повідомленні.

Посол Франції Ізабель Дюмон зазначила успішність банківської реформи, децентралізації, зміни в судовій системі, боротьбу з корупцією, встановлення верховенства права та реформ в енергетичному секторі, повідомляє прес-служба глави держави.

«Надзвичайно вдячний країнам Великої сімки та ЄС за потужну підтримку України протягом 5 останніх років. Під час сьогоднішньої зустрічі з послами країн закликав посилювати підтримку реформ в Україні та підтримку у відновленні суверенітету і територіальної цілісності нашої країни», — написав Порошенко за підсумками зустрічі.

Нагадаємо, 16 травня Верховна Рада має обрати дату інавгурації новообраного президента.

Зеленський вимагає призначити його інавгурацію на 19 травня. Раніше він написав листа спікеру Ради Андрію Парубію, в якому наполягав на призначенні інавгурації на 19 травня. В такому випадку за законом він встигне розпустити Раду, якщо захоче цього і будуть законні підстави. Водночас сам Зеленський заявив, що про розпуск парламенту говорити зарано.

Політрадник Зеленського, Дмитро Разумков, пояснив, чому вони наполягають на проведенні інавгурації 19 травня бажанням уникнути «транспортного колапсу» в Києві.

Поділитись: