Посли країн «Великої сімки» в Україні прокоментували проєкт постанови профільного комітету Верховної Ради про доповідь голови Національного банку, де йдеться про діяльність регулятора. У ній було розкритиковано політику регулятора, а також запропоновано створити тимчасову слідчу комісію для розслідування його дій.

Свою заяву посли країн «Великої сімки» виклали у Twitter.

«Встановлення незалежності центрального банку було однією з найважливіших реформ, проведених українським урядом після Революції Гідності. НБУ допоміг досягти макрофінансової стабільності, вирішити важку банківську кризу та відносити довіру до банківського сектора, затьмарену самоуправством та корупцією», — йдеться в заяві.

Там зазначається, що підрив незалежності Нацбанку вплине на українців, зашкодить довірі інвесторів та поставить під загрозу міжнародну підтримку зусиль українського уряду щодо побудови безпечної, успішної та демократичної країни.

Зазначимо, що 17 червня парламентський комітет із питань фінансів, податкової та митної політики підтримав проєкт постанови про доповідь глави Нацбанку. Вона була оприлюднена на сайті комітету 18 червня, її автором зазначено народного депутата від «Слуги Народу» Олександра Дубінського.

У постанові зазначається, що Національний банк України «як у 2019 році та на початку 2020 року, так і починаючи з 2014 року не виконав повною мірою своєї основної конституційної функції — забезпечення стабільності грошової одиниці України».

Крім того, там пропонується створення парламентської тимчасової слідчої комісії для розслідування діяльності керівництва Національного банку України та керівництва Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у 2014-2019 роках.

Поділитись: