Генеральний прокурор Юрій Луценко в інтерв'ю The Hill заявив, що послиня США Марі Йованович передала йому список людей, щодо яких не можна вести слідство. Державний департамент США назвав таку заяву «відвертою вигадкою».

«На жаль, з першої зустрічі з послом США в Києві (Марі Йованович — ред.) дала мені список людей, щодо яких ми не маємо вести слідство», — сказав Луценко.

Він назвав це неприпустимим — «ніхто в цій країні, ані наш президент, ані наш парламент, ані наш посол не перешкодять мені розслідувати, чи був злочин».

Державний департамент США звернув увагу на заяву і назвав її «відвертою вигадкою», зазначивши, що країна не надає жодної допомоги Генеральній прокуратурі. Хоча раніше намагалися «підтримати» реформу сфери юстиції.

«Коли політична воля для справжніх реформ в кількох генпрокурорів, які змінювали одне одного, виявилася недостатньою, ми скористалися нашою відповідальністю перед американськими платниками податків і перенаправили допомогу більш продуктивним проектам», — вказали у Держдепі.

Також генеральний прокурор в інтерв'ю розповів, що не отримав майже 4 мільйони доларів, виділених посольством США.

«Насправді, ми отримали від листа посольства США, від посла, що гроші, про які ми говоримо, були під повним контролем посольства США, і що Посольство США не вимагало нашої правової оцінки цих фактів. Ситуація була досить дивною, тому що кошти, про які ми говоримо, були призначені для Генеральної прокуратури, і ми сказали, що ми ніколи не бачили їх, і посольство США відповіло, що проблем немає», — сказав Луценко.

Поділитись: