– Ви звідки прилетіли?

– З Південної Африки?

–  А ви?

–  З сонячного Душанбе?

–  Я з Москви

–  Я з Ростова

–  А я з Відня

–  Я посол України в Кореї… 12 годин летів з Сеула

–  Складно в Ростові?

–  Та ні, весело…  Якщо ж серйозноі, найбільші справи – це українські політв’язні. Щодн на консульський прийом приходить по 50-60 людей, - говорить  Генеральний консул України в Ростові-на-Дону Віталій Москаленко.

Понад вісімдесят українських послів з усьго світу – від Індонезії до Мексики, Південної Африки до Канади – на три дні зібралися у Києві. 

Раз на два роки очільники українських дипломатичних місій та представництв мали б проводити нараду керівництвом держави. Утім, після Революції гідності 2014 такого з’їзду не було.

Офіційно зустріч 22, 23 та 24  в Міністерстві закордонних справ   називається «ХІІ  Нарада керівників закордонних дипломатичних установ України».

Чималу кількість дипломатів після Майдану довелося змінити, тоді як в багатьох посольствах України (як от в Грузії, Білорусі, Словаччині, Румунії) уже більше року немає послів.

Після початку російської агресії  - посилена увага до того, що думають про Україну у світі. Та й робота дипломатів змінилися – окрім того, щоб предствляти країну потрібно весь час переконувати, пояснювати, доводити.  

«Перебуваючи за кордоном ти втрачаєш тонке відчуття того, що відбувається. Також потрібно оновити, які є пріоритети й завдання. Ну і важливо обмінятися досвідом», – пояснює Постійний представник України при Раді Європи  Дмитро Кулеба. 

І чи можна зробити неможливе можливим?  Як проходить «зліт» послів?  Про що найчастіше запитують в очільника української дипмісії в Малайзії? Що означає резолюція щодо скасування проти Росії на Кіпрі? Що там в Торонто? Чому посол України в Іраку вважає себе найщасливішим з усіх? Репортаж Громадського. 

 

 

Поділитись: