Світ

Посол КНДР в Італії попросив притулку в західній країні та зник після наказу повернутися в Пхеньян — розвідка

AFP
Світ/Посол КНДР в Італії попросив притулку в західній країні та зник після наказу повернутися в Пхеньян — розвідка
Зберегти
Вигляд
Посол Північної Кореї в Італії Джо Сун Гіл попросив притулку в одній з країн Заходу і зник після наказу повернутися в Пхеньян. Про це повідомив журналістам чиновник у Сеулі після зустрічі з представниками південнокорейської розвідки, пише AFP.

За словами чиновника, термін виконання обов’язків посла Джо Сун Гіла закінчувався наприкінці листопада 2018 року.

У грудні 2018 року Джо Сун Гіл і його сім’я звернулися з проханням про надання притулку в невідому західну країну, пише південнокорейська газета JoongAng Ilbo з посиланням на дипломатичні джерела в Сеулі.

«Він попросив притулку на початку минулого місяця», — зазначив співрозмовник видання.

Чиновник додав, що італійці «переховують його в безпечному місці».

48-річний Джо Сун Гіл став послом КНДР у Римі з жовтня 2017 року, після того, як Італія вислала тодішнього посла Мун Чон Нама на знак протесту проти проведеного в КНДР ядерного випробування, яке порушувало резолюції ООН.

Більшість дипломатів Північної Кореї, які працюють за кордоном, як правило, змушені залишати на батьківщині кількох членів сім’ї, зазвичай дітей. Так КНДР запобігає дезертирству під час роботи за кордоном. Однак Джо приїхав до Риму у травні 2015 року зі своєю дружиною і дітьми. Це може означати, що він з привілейованої родини, пише видання JoongAng.

«Відомо, що він є сином або зятем одного з високопоставлених чиновників північного режиму» — додав співрозмовник видання.

У листопаді 2018 року ЗМІ Південної Кореї заявляли, що КНДР випробувала нову високотехнологічну зброю.

Пов`язані новини