Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель какже, що необов'язково, що вибори на Донбасі можуть відбутися тільки тоді, коли там не буде російських військ.

Вибори на окупованій частині Донбасу можуть відбутися за присутності там російських військ.

Таке припущення зробив посол Німеччини в Україні Ернст Райхель в інтерв'ю РБК-Україна.

«Необов'язково, що вибори на Донбасі можуть відбутися тільки тоді, коли там не буде російських військ, або на кожній міській адміністрації буде вивішено український прапор. Без сумніву, це досить складно собі уявити - проведення місцевих виборів без забезпечення безпеки. Але я переконаний, що це не є чимось неможливим, все залежить від умов», – сказав він.

В якості прикладу посол навів останні парламентські вибори у Східній Німеччині.

«Можу навести історичний приклад. Останні парламентські вибори в НДР, які повинні були замінити комуністичний режим, відбулися у присутності Західної групи радянських військ і при тодішньому комуністичному режимі в НДР. Але вибори призвели до його зміни», – сказав він.

При цьому, за його словами, прямих аналогій проводити не можна, і все буде залежати від обставин, які необхідно зробити такими, щоб вибори стали можливими.

«Безсумнівно, вибори повинні відбутися в тих умовах, які будуть відповідати європейським стандартам. І тому безпека, як і інші вимоги до виборчого процесу, є необхідними умовами. Будь-який український політик повинен мати можливість без страху проводити свою передвиборну кампанію. І якщо для цього не буде можливостей, отже, такі вибори не можуть відповідати стандартам», – додав Райхель.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: