Постійний представник України при ООН  Володимир Єльченко провів терміновий брифінг про ситуацію довкола Криму після гучних заяв россійських силовиків та президента Путіна. 

«Питання скликання Ради Безбеки ООН розглядається… Як тільки це буде необхідно, ми зробимо це негайно», зазначив Єльченко.  

«Ми готові до скликання Ради Безпеки навіть  серед ночі, якщо це необхідно», підкреслив він.  

Відео webtv.un.org

Посол України в ООН провів паралелі між ситуацією зараз та серпнем 2008 року, коли відбулося вторгнення Росії в Грузію. 

За його словами, заяви лідера Росії про те, що додаткові зустрічі [у Нормандському форматі - ред.] не мають жодного сенсу, звучать доволі небезпечно.  

«Запропонована на вересень зустріч у Нормандському форматі була дуже корисною ідеєю», додав він. 

Путін звинуватив Україну «в терорі»

Владімір Путін заявив, що українська влада «перейшла до практики терору» i назвав «безглуздою» заплановану зустріч «нормандської четвірки». Так він прокоментував заяву ФСБ про запобігання терактам в анексованому Криму, які нібито готувала українська розвідка.  Також Путін повідомив про 2 загиблих силовиків ФСБ.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко заявив, що звинувачення російською стороною України у тероризмі та диверсіях на території окупованого Криму є безглуздими та цинічними.

Раніше ФСБ заявило про затримання співробітників Головного управління розвідки Міноборони України. 

Російське агентство «РИА Новости» із посиланням на джерела повідомило, що в окупованому Криму затримали сім українців за підозрою «в підготовці теракту». Генштаб Збройних сил України називає заяви ФСБ провокацією.  

Поділитись: