ENRU

Посол України звернулася до університету Угорщини через нагороду Путіну

Посол України в Угорщині Любов Непоп звернулася з відкритим листом до Дебреценського університету Угорщини через вручення нагороди президенту Росії Володимиру Путіну.

Про це повідомляє посольство України в Угорщині.

Посол у статті звертається до голови Комітету докторського та студентського складу Петера Кьорьошпарті, який був серед тих, хто проголосував, щоб російський президент отримав відзнаку Дебреценського університету.

Згідно з інформацією, Путіну вручили відзнаку «Civis Honoris Causa» рішенням 90% членів Сенату університету.

«З заяв члена Сенату університету, Голови Комітету докторського та студентського складу П.Кьорьошпарті з'ясувалося, що він згоден з окупацією Криму та незгоден з підтримкою українського уряду, мовляв слід поїхати до Закарпаття, щоб побачити, якою є реальність», — написала українська посол.

На думку Кьорьошпарті, каже Любов Непоп, Путін не визнаний військовим злочинцем, а країни іноді змінюють свої кордони за допомогою війни. «Більше того, Росія не зробила нічого, крім того, що просто повернула собі територію, яка завжди їй належала», — передає слова угорського члена Сенату університету посол України.

«Для мене стало шоком та приводом для смутку те, що член Сенату такого видатного навчального закладу у ХХІ столітті згоден з порушенням міжнародного права та переглядом кордонів та з тим, що одна держава може безкарно нападати на своїх сусідів, вбивати її громадян та анексувати її території. Я вірю, що ні Комітет, ні інші члени Сенату не погоджуються з такою позицією», — написала Непоп.

Посол України зазначила, що «вірить у відкликання нагороди і що підтримка порушення міжнародного права отримає гідну оцінку».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram