УКРАЇНА

Посол Великобританії: Савченко показала вражаючу силу та стійкість

УКРАЇНА/Посол Великобританії: Савченко показала вражаючу силу та стійкість
Зберегти
Вигляд

Посол Великобританії в Україні, Джудіт Гоф привітала повернення Надії Савченко.

«Чудові новини про те що Надія Савченко знову разом із сім’єю на рідній землі. Вона показала вражаючу силу і стійкість», – написала посол у Twitter.

Посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба в ефірі Громадського розповів про процес переговорів по поверненню Надії Савченко в Україну.

«Поверненння Надії сталося через те, що всі відіграли якусь роль. Тільки завдяки такій єдності ми можемо витягнути з Росії всіх саіввітчизників, яких там утримують», – сказав Кулеба.

Він відзначив роль Порошенка, Обами та Меркель у переговорах щодо звільнення Савченко.

«На вирішальному етапі вся робота велася на рівні президента України. Російська Федерація намагається зараз обіграти цю ситуацію на свою користь. Всі долучилися, це було рішення, яке ми всі довго вигрівали і дотискали: – і американська сторона і європейська сторона. Для президента Обами для канцлера Ангели Меркель це було питання, яке вони порушували у спілкуванні з президентом Путіним», – сказав Кулеба.

Нагадаємо, 25 травня льотчицю Надію Савченко обміняли на російських спецпризначенців Алєксандра Алєксандрова та Євгенія Єрофєєва.

У МЗС оприлюднили список утримуваних в Росії українців.

Після прибуття президентського літака з Савченко на борту, представник України в Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко заявила, очікує до кінця травня повернення з Росії ще двох українців.

Пов`язані новини