Політика

Посол Євросоюзу: Дії Генпрокуратури викликають підозри

Політика/Посол Євросоюзу: Дії Генпрокуратури викликають підозри
Зберегти
Вигляд

Дії Генеральної прокуратури України викликають побоювання та підозри з боку Європейського Союзу. Про це заявив посол ЄС в Україні Ян Томбінський.

Томбінський відзначив сьогоднішню відставку генпрокурора Віктора Шокіна і висловив сподівання, що новий глава ГПУ буде гарантувати незалежність відомства від політичного впливу і тиску, а також буде користуватися довірою суспільства.

«За минулий період я був дуже стурбований новинами з Генпрокуратури. Відсутністю відчутних результатів розслідувань, в тому числі подій в Києві і Одесі в 2014 році, діяльності чиновників колишнього режиму, які були внесені в санкційний список на прохання української влади. Ті прокурори, які вважалися орієнтованими на реформи, або пішли у відставку, або були позбавлені можливості проводити розслідування і реформи», — зазначив Томбінський, передає прес-служба ЄС.

При цьому він висловив стурбованість розслідуванням проти Центру протидії корупції.

«Ці рішення ГПУ викликають підозру з приводу тиску на незалежних експертів, які критичні до Генпрокуратури. ЄС і інші партнери України будуть уважно стежити за всіма подіями в цій сфері», - додав Томбінський.

Нагадаємо, сьогодні Давіда Сакварелідзе звільнили зі структури ГПУ. Пізніше рада відправила генпрокурора Віктора Шокіна у відставку.

Пов`язані новини