Постачальник бронежилетів для «Епіцентру» запевняє, що їх не крали у волонтерів. Сталася помилка через «людський фактор»

Компанія «Група Венето», яка поставила бронежилети для продажу в «Епіцентрі», заявила, що під час відвантаження виникла технічна помилка: мережі передали частину захисного спорядження від волонтерів, яке призначалося Черкаській ОВА, а натомість обласна адміністрація взяла частину бронежилетів їхнього виробництва.
Про це заявив виконувач обовязків директора ТОВ «Група Венето» Олександр Жученко.
За його словами, підприємство співпрацює з Черкаською ОВА та зберігало для адміністрації чохли для бронежилетів виробництва ГО «Львівський Оборонний Кластер». Тисячу таких чохлів Черкаській ОВА надали як гуманітарну допомогу, але, оскільки їх не було де зберігати, чохли передали на склад підприємства.
Жученко запевняє, що всі тисячу одиниць чохлів повернули ОВА, але під час цього «виникла технічна помилка та плутанина»: адміністрація забрала зі складу певну кількість чохлів виробництва ТОВ «Група Венето», натомість чохли виробництва волонтерів залишились на складі. Підприємство, за контрактом з «Епіцентром», укомплектувало до 200 чохлів пластинами та відвантажило їх. За словами Жученка, ці жилети індивідуального захисту є «аналогічними за функціональним призначенням» та «схожі візуально».
«Найголовніше, що Черкаська ОВА отримала всю тисячу жилетів. Це просто помилка, людський фактор, аналогічна тому, що клієнт кав’ярні замовив еспрессо, а принесли йому капучіно. Повірте, працювали справді 24/7, на підприємство по товари приїздили різні люди: і військові, і правоохоронці, і держслужбовці, і волонтери. У наших цехах та на складах був хаос», — додав Жученко.
Він заявив, що не вважає винним ні себе, ні своїх співробітників, ні працівників ОВА, втім, «готовий нести відповідальність». Наразі підприємство чекає на результати розслідування правоохоронців, залагоджує ситуацію з волонтерами та «готове співпрацювати з усіма з метою встановлення істини».
До всього, Жученко заявив, що інформація щодо вартості чохлів на 12 мільйонів гривень є «повною нісенітницею»: за його словами, собівартість 200 чохлів — «від 100 до 200 тисяч гривень, в залежності від виробника».
Що передувало?
Волонтерське об’єднання «Львівський Оборонний Кластер», яке під час війни виробляє бронежилети для українських бійців, заявило, що в «Епіцентрі» продають захисне спорядження, схоже на те, що виробляють їхні волонтери. У ЛОК впізнали чохли бронежилетів свого виробництва завдяки унікальній «внутрішній системі ідентифікації». Проте бронежилети виробництва ЛОК не підлягають продажу: їх безплатно передають до військових частин ЗСУ. Волонтери звернулись до СБУ.
В «Епіцентрі» відповіли, що їм бронежилети поставила компанія «Група Венето», яка надала всі необхідні документи на товар: товарні накладні, сертифікати випробувань та якості. Тож торговельна мережа наголосила, що сертифікований товар правомірно, з усіма підтверджувальними документами.
Разом із цим Служба безпеки України оголосила про ліквідацію схеми розкрадання гуманітарної допомоги, яку мали передати через Черкаську військову адміністрацію. Там заявили, що посадовці намагалися продати понад тисячу безплатних бронежилетів на суму понад 12 мільйонів гривень через афілійовані комерційні структури та мережу супермаркетів. Частину продукції вилучили та передали ЗСУ, правоохоронці шукають решту бронежилетів, а також встановлюють всі обставини та людей, причетних до схеми.
Після цього повідомлення «Епіцентр» заявив, що вилучає з продажу продукцію ТОВ «Група Венето», а в разі доведення провини постачальника планує судитися щодо компенсації матеріальних та репутаційних втрат.
Голова Черкаської ОВА Ігор Табурець відповів, що жодного стосунку до комерційної реалізації бронежилетів адміністрація не має. У березні та квітні ОВА отримала від ГО тисячу чохлів як гуманітарну допомогу та передала їх на зберігання до підприємства, яке мало виготовити бронеплити для цих чохлів зі спеціального металу, наданого ОВА. А готові засоби захисту передали до підрозділів ЗСУ, «що підтверджено відповідними актами».
- Поділитися: