Потерпіла під час допиту на суді у справі екс-бійців розформованої спецроти МВС «Торнадо» підтвердила скоєння деякими з них зґвалтування.

«Під час надання показів вона повністю підтвердила факт скоєння деякими працівниками роти  «Торнадо» злочину «задоволення статевої пристрасті неприродним шляхом», – розповів прокурор військової прокуратури Руслан Кравченко.

Водночас, за словами адвоката підсудних Володимир Якімов, потерпіла розповідала різні речі під час надання вільних свідчень та на суді та не підтвердила насильницьких дій щодо неї.

«Жодного зґвалтування не було. Вона каже, що була пропозиція вступити у статевий акт. І каже, я відмовилася. І далі? Каже жодних насильницьких дій не було», – розповів журналістам адвокат. 

Спецроту МВС «Торнадо» передислокували з Луганської області на базу МВС у Боярці на початку осені 2015 року, після того, як 17 червня 2015 року в Луганській області затримали кількох бійців «Торнадо», включаючи командира роти Руслана Онищенко.

18 червня 2015 року голова МВС Арсен Аваков підписав наказ про розформування роти.

10 березня 2016 року було затримано замкомбата роти Миколу Цукура та бійця Іллю Холода. 7 жовтня 2015 року при спробі затримання був убитий боєць роти Віталій Дьякон з позивним «Товстий».

За словами головного військового прокурора України Анатолія Матіоса, затримані 12 бійців «Торнадо» підозрюються у викраденні людей в зоні АТО і тортурах. У «Торнадо» звинувачення військового прокурора відкидають.

На судовому засіданні 19 серпня один з колишніх бійців «Торнадо» визнав свою вину у викраденні і катуваннях.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile