Україна може розраховувати на повернення експонатів кримських музеїв з колекції «Крим – золотий острів у Чорному морі» з Амстердаму протягом року.

Україна може розраховувати на повернення експонатів кримських музеїв з колекції «Крим – золотий острів у Чорному морі» з Амстердаму протягом року.

Про це розказала в ефірі Громадського перша заступниця міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, прокоментувавши намір музеїв анексованого Росією Криму оскаржити рішення суду в Амстердамі, який постановив повернути Україні експонати.

«Буде тривалий бюрократичний обмін листами. Ми очікуємо, що рішення про засідання Апеляційного суду буде десь у другій половині 2017 року, а власне рішення суду – протягом року відсьогодні», – сказала вона.

Таким чином протягом року експонати будуть зберігатись у Нідерландах.

Вона також пояснила, що Україна не сплачуватиме за зберігання експонатів через те, що була подана апеляція на повернення артефактів.

«Попереднє рішення суду втрачає свою силу, отже Україна не має сплачувати ці кошти до того, як буде друге рішення. Тому сказати, хто має сплачувати ці кошти, наразі дуже важко», – додала Джапарова.

Нагадаємо, 14 грудня Окружний адміністративний суд Амстердама (Нідерланди) ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв з колекції «скіфського золота» повинні бути повернуті в Україну.

17 січня повідомлялось, що Кримські музеї мають намір оскаржити рішення суду про повернення «скіфського золота» Україні

Колекцію вивезли з Криму на виставку в археологічний музей Алларда Пірсона в Амстердамі на початку лютого 2014 року, ще до того, як півострів незаконно анексувала Росія.

Через анексію Росією Криму (яку Нідерланди не визнають) виникло запитання, кому повертати кримську колекцію. Українська сторона вимагала повернення колекції, оскільки експонати є національним надбанням.

Росія, в свою чергу, наполягала на повернення експонатів до Криму, оскільки угода про проведення виставки підписувалася з кримськими музеями.

Вартість колекції оцінюється в 1,5 млн євро.

Поділитись: