Світ

Париж у воді: як Сена підтопила Францію (ФОТОРЕПОРТАЖ)

5 лютого, 2018 16:03
Світ/Париж у воді: як Сена підтопила Францію (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Зберегти
Вигляд
«Води —  по стегна», — кажуть парижани. Це означає, що Сена сягнула стегон статуї кримського солдата Зуава. Ця пам’ятка на мосту Альма здавна слугувала для вимірювання рівня води у Сені.

У Парижі рівень води у річці Сена досяг свого піку, сім станцій метро у центрі міста закрили до 5 лютого.

Через негоду було евакуйовано 1,5 тисячі людей, без світла залишилися понад тисяча домогосподарств.

«Води —  по стегна», — кажуть парижани. Це означає, що Сена сягнула стегон статуї кримського солдата Зуава. Ця пам’ятка на мосту Альма здавна слугувала для вимірювання рівня води у Сені. Коли у солдата були мокрі чоботи, це означало, що річка вже розлилася. Нині ж рівень води сягнув майже шести метрів.

Цей показник нижчий рівня повені, яка була у червні 2016 року (6,10 м). Він також «відстає» від історичного максимуму 1910 року, коли вода піднялася до 8,62 метрів.

Статуя кримського солдата, відомого як Зуав, у архітектурному ансамблі мосту Альма, яку використовують для вимірювання рівня води у річці. Наразі висота води досягла середини стегна статуї, в той час, як затоплення чобіт Зуава уже сприймають, як підвищений рівень, Париж, Франція, 24 січня 2018 року Фото: EPA-EFE/YOAN VALATВид на кафедральний Собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі) у Парижі, 26 січня 2018 року. Через сильні дощі річка Сена в Парижі вийшла з берегів і затопила вулиці Фото: EPA-EFE/ETIENNE LAURENT​Затоплена вулиця у 7-му окрузі Парижа (Дім Інвалідів), 26 січня 2018 року. Через сильні дощі річка Сена в Парижі вийшла з берегів і затопила вулиці Фото: EPA-EFE/ETIENNE LAURENT​Вид на Ейфелеву вежу на Марсовому полі у Парижі, 26 січня 2018 року. Через сильні дощі річка Сена в Парижі вийшла з берегів і затопила вулиці Фото: EPA-EFE/ETIENNE LAURENT​Затоплена вулиця поблизу Ейфелевої вежі у Парижі, 26 січня 2018 року. Через сильні дощі річка Сена в Парижі вийшла з берегів і затопила вулиці Фото: EPA-EFE/ETIENNE LAURENT​

На вулицях паризької столиці тепер можна зустріти щурів. Вони масово покинули підтоплені підвали.

Повінь негативно вплинула на туристичну галузь. По Сені заборонили рух човнів, тож гості Парижа не можуть вирушити у традиційний круїз річкою. Лувр закрив частину залів, щоби надмірний рівень вологи не попсував дорогоцінні полотна.

Художник малює Луврський палац та Міст Руаяль (міст через Сену між павільйоном Флори на правому березі і Паризьким Банком на лівому березі Сени), Париж, Франція, 29 січня 2018 року. Через сильні дощі річка Сена в Парижі вийшла з берегів і затопила вулиці Фото: EPA-EFE/YOAN VALATЖінка гуляє із собакою у Парижі, Франція, 29 січня 2018 року. Через сильні дощі річка Сена в Парижі вийшла з берегів і затопила вулиці Фото: EPA-EFE/IAN LANGSDONЗатоплена вулиця поблизу паризької Статуї Свободи, Париж, Франція, 27 січня 2018 року. Через сильні дощі річка Сена в Парижі вийшла з берегів і затопила вулиці Фото: EPA-EFE/ETIENNE LAURENT​Вид на паризьку Статую Свободи (зменшену копію американської статуї на Лебединому острові), Париж, Франція, 27 січня 2018 року. Через сильні дощі річка Сена в Парижі вийшла з берегів і затопила вулиці Фото: EPA-EFE/ETIENNE LAURENT​Чоловік фотографує на острові Сен-Луї у 4-му окрузі Парижа, Франція, 29 січня 2018 року. Через сильні дощі річка Сена в Парижі вийшла з берегів і затопила вулиці Фото: EPA-EFE/IAN LANGSDON

Через повінь влада евакуювала півтори тисячі людей із передмість Парижа. Стільки ж будинків залишилися без світла. Жителів околиць столиці Франції рятувальники вивозили на човнах.

Затоплений будинок у приватному секторі міста Еблі (муніципалітет у французькому регіоні Іль-де-Франс, департамент Сена і Марна, близько 35 км на схід від Парижа), Франція, 25 січня 2018 року. Через усе місто протікає річка Гран Морен (Grand Morin) Фото: EPA-EFE/YOAN VALATМісцевий житель Еблі (муніципалітет у французькому регіоні Іль-де-Франс, департамент Сена і Марна, близько 35 км на схід від Парижа) біля свого затопленого будинку, Франція, 25 січня 2018 року. Через усе місто протікає річка Гран Морен (Grand Morin) Фото: EPA-EFE/YOAN VALATЖінка та чоловік у гумових чоботах проходять вулицею, яку затопило водами річки Гран Морен, місто Еблі (муніципалітет у французькому регіоні Іль-де-Франс, департамент Сена і Марна, близько 35 км на схід від Парижа), Франція, 25 січня 2018 року Фото: EPA-EFE/YOAN VALAT

Деякі парижани використовують човни замість транспорту. А от мешканцям приватних секторів на околицях конструюють спеціальні тимчасові містки, якими люди могли б дістися до суші.

Місцевий житель із своєю собакою стоять на тимчасовий містку на затопленій вулиці у приватному секторі міста Вільнев-Сен-Жорж (регіон Іль-де-Франс, департамент Валь-де-Марн, 16 км на південний схід від Парижа), Франція, 25 січня 2018 року. Рівень води річки Сена збільшився і наближається до рівня рекордного Фото: EPA-EFE/YOAN VALATГородяни переходять тимчасовими містками через затоплену вулицю у місті Вільнев-Сен-Жорж (регіон Іль-де-Франс, департамент Валь-де-Марн, 16 км на південний схід від Парижа), Франція, 25 січня 2018 року. Рівень води річки Сена збільшився і наближається до рівня рекордного Фото: EPA-EFE/YOAN VALATМісцева жителька на балконі свого будинку споглядає на затоплену вулицю у місті Вільнев-Сен-Жорж (регіон Іль-де-Франс, департамент Валь-де-Марн, 16 км на південний схід від Парижа), Франція, 25 січня 2018 року. Рівень води річки Сена збільшився і наближається до рівня рекордного Фото: EPA-EFE/YOAN VALAT

Вода у французьких водоймах піднялася через надмірні опади. Державна метеослужба заявляє, що ця зима має третю рекордну кількість опадів за всю історію спостережень.

Пов`язані новини