«Повістку для чеських політиків диктує громадянське суспільство» – директор Празького Громадянського Центру

default/«Повістку для чеських політиків диктує громадянське суспільство» – директор Празького Громадянського Центру
Зберегти
Вигляд

Громадянському суспільству в Чехії вдається диктувати повістку дня для політиків - директор Празького Громадянського Центру

«Однією з тенденцій розвитку громадянського суспільства в Чехії – трендом, який дає надію – є те, що громадянському суспільству вдається висувати повістку дня для політиків і тиском змінювати політику в країні», - розповів Ростислав Вальвода, директор Празького Громадянського Центру в ефірі Громадського.

Вальвода розповів, що одна з масштабних дій громадянського суспільства стосувалася боротьби з корупцією називалася «Реконструкція держави». Нею займалася коаліція громадських організацій, які зійшлися на тому, що визначили дев’ять ключових пунктів ще до минулих виборів і вимагали їх врахувати. Ці пункти стосувалися практики роботи парламенту,  прозорості державних закупівель та іншого.  Ці вимоги були сформульовані дуже чітко, і усіх кандидатів просили висловитися на цю тему.

В такий спосіб активістам вдалося внести потрібні пункти у передвиборчі кампанії різних партій. До того ж, вони заздалегідь мали усі інструменти відслідковування реалізації обіцянок.