Позбавлений українського громадянства екс-депутат «Радикальної партії» Андрій Артеменко планує наприкінці 2019 року повернутися до України. Про це він сказав у коментарі Громадському.

У 2017 році Петро Порошенко указом позбавив Артеменка українського громадянства, адже він має громадянство Канади. Подання на Артеменка зробила Генпрокуратура, яка підозрює екс-депутата у державній зраді.

«Я поїхав з родиною відпочивати (до США у 2017 році – ред.). Під час переїзду я дізнався, що мене позбавили громадянства і анулювали паспорти. Тому не було технічної можливості повернутися в Україну. Але я планую повернути громадянство і повернутися в Україну», — сказав екс-депутат.

Він сказав, що зможе приїхати назад лише коли Європейський суд з прав людини визнає незаконним позбавлення його громадянства. Артеменко впевнений, що рішення буде на його користь.

В Україні він планує взяти участь у парламентських виборах, які будуть у жовтні 2019 року.

«Ця справа (кримінальна справа про державну зраду, в якій Артеменка підозрюють – ред.) була відкрита виключно, аби примусити мене відмовитися від своїх пропозицій (мирний план примирення України з Росією – ред.). Я переконаний, що коли я поїхав з України, – можливо, її не стало. Я ні з ким не спілкувався, ні зі слідчими, і з суддями. Це піар-акція», — заявив екс-депутат.

Нагадаємо, в лютому 2017 року за тиждень до відставки радника президента США з національної безпеки Майкла Флінна йому представили план щодо скасування санкцій проти Росії. Як повідомила The New York Times, план про зняття санкцій з РФ готував депутат від «Радикальної партії Ляшка» Андрій Артеменко. 

Після цього, Артеменка виключили з фракції. Також проти Артеменка Генеральна прокуратура відкрила провадження за підозрою у держзраді. У травні 2017-го Порошенко підтвердив, що припинив громадянство Артеменка.А Верховна Рада достроково припинила повноваження Артеменка.

Крім питання зняття санкцій, у плані Артеменка йшлося про відносини Росії та України. За словами Артеменка, Флінну нібито надали докази корупційної діяльності президента України Петра Порошенка.Серед іншого, план містить ідею проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму Росії в оренду на 50-100 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про депутата Артеменка і його «план примирення України з Росією».

Поділитись: